Dayan!

Dayan!

Dayan!

Rüştü Aydın

Son Güncelleme: 26 Mayıs 2013, Pazar

Haberi Paylaşın:Dayan!
On bir yıl oldu, hala dayanıyorum. Dudaklarım susuzluktan kurudu, midem açlığa tahammül edemez oldu. Ellerim titriyor bacaklarım tiremiyor artık, komşularım adam yerine koymaz oldu…Ve hala dayanıyorum.
Zorluklar karşısında direnebilmek için insanların bir tahammül sınırları vardır. İslam inancında tahammül göstermeye sabır deniliyor. Sabır ise insanlara dayanma gücü verir.
Elbette sabıredip, dayanabilirsen hayal ettiğin hedefe mutlaka başarı ile varacaksın.
On bir yıl öncesinde terör belası neredeyse bitmişti. Maalesef on bir yıl önce ekilen zehir tohumları bugün meyvesini terörle pazarlık olarak veriyor.
Türkiye dünyada eşi ve benzeri olmayan tek demokratik bir ülkedir. Öyle ki bütün olumsuzluklar ülkemizde mevcut. İşte sorular:
Dünyada eşi ve benzeri olmayan terör neden bizde var?
Neden Türk insanları kurşunla ve bombalarla ölüyor?
Neden benzine mazota durmadan zam yapılıyor?
Neden bütün varlıklarımız yabancılara satılıyor?
Neden fabrika yapan fabrikalar kurulmuyor, yedek parçalar üretilmiyor?
İşsizlik ülkemizin hastalığımıdır? Gençlerimizi eğitiyoruz, kaldırım mühendisliği yaptırıyoruz bu Türk Genci için reva mıdır?
Tarımda, Sanayi’de Turizm’de velhasıl bir çok meslek grubunda neden üretim yapılmıyor?
İnancımız, vatanımız, bayrağımız, dinimiz,dilimiz ve tüm kültür değerlerimiz için yapılan ipe sapa gelmez yorumlar ulusal tv kanallarında neden yapılıyor?
Türkiye ve Mersin’in çözüm bekleyen onca sorunu varken çözüm süreci denilen ayrımcılık neden övülüyor?
İşte bunun sorgulanması lazım. Madem demokrasi var, 2014 yılında da önümüze birden çok sandık konacakmış işte o zaman demokratik olarak atılacak her oy bir sorgu olmalı…. Ancak bizi yönetenleri böyle sorgulayabiliriz.
Tabi bir yıldan az bir süre kaldı seçimlere, dayanabilirsek öyle değil mi?
Türk Milleti’nin ihanetlere, tüm kötülüklere sabrı ve dayanma gücü her daim olmuştur. Yine olacaktır.
Cumartesi MHP’nin Adana Vatan Mitingine katıldım ve Türk Milletinin ahde vefasını orda gördüm. Coşku heyecan, hedef, samimiyet ve vatan sevgisi MHP’nin çekim alanına girmişti.
2002 yılında 57. hükümeti başarılı bir şekilde bırakan koalisyon ortağı MHP ve onun lideri Devlet Bahçeli; 11 yıl öncesinden bugünleri gören, ülkenin terörle pazarlığını hisseden, ekonomide dibe vuracağını haykıran, MHP Lideri Devlet Bahçeli idi. Maalesef çeşitli oyun ve entrikalarla MHP 2002 yılı genel seçimlerinde baraja itildi ve Mecliste yerini alamadı.
 Ve ben, Bursa Kuruluş, İzmir Bayrak ve Adana Vatan mitinglerinde Türk Milletinin ahde vefa gösterdiğine inanıyorum. Desteğini sonuna kadar hem yerelde hem genelde MHP’ye verecekler ve Devlet Bahçeli’yi Başbakan yapacaklardır.
Çünkü on bir yıl öncesindeki MHP’nin başarılı hizmetlerini, terörün bitirilmesini, ekonomideki düzenlemeleri ve Türk’ün dış siyasetteki onurunu ve şerefini korumasını, bu millet özledi. Onu tekrar isteyecektir bu vefayı gösterecektir. Bu vefa sandıkta oy demektir. Ben öyle düşünüyorum.
2014 yılında ilk olarak yerel seçimler yapılacak. Türk Milleti ahde vefasını gösterip genelde MHP’yi iktidara taşırken yerelde de bu vefasını gösterecektir. 2009 Yerel seçimlerinde MHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olan Mahmut Tat, “yarım kalan işimi tamamlamak üzere yine varım” diyor… Öyle sanıyorum ki, Mersinliler bu kez ahde vefasını gösterip MHP’nin adayını seçecektir.
Çünkü; Başkan Mahmut Tat’ın seçim çalışmalarında ortaya koyduğu projeler mühendislik harikasıydı… Bu güne kadar Büyükşehir’de mühendislik harikası diyebileceğimiz hiçbir çalışmayı göremedik… Başkan Tat bunda haklı çıktı.
Çünkü; MHP’nin kazanmak için hiçbir şansı yokken 2009 seçimlerinde başarılı çalışması ile MHP’nin oyunu neredeyse üçe katlayarak az bir oy farkı ile Büyükşehir’i kaybeden Mahmut Tat, bu kez en yakın rakibine fark atacağına inanıyor.
Çünkü, seçim çalışmalarını aday adaylarına yönelik yapmayan Başkan Mahmut Tat, “ Bir yıl kaldı Dayan!” sloganı ile Mersinlilerin tüm sıkıntılarını iyi bildiğini, onlardan biri olduğunu içlerinde yaşadığını ima ederek seçimlere kadar Mersinlilerin dayanmasını istiyor… Bu konuda görüştüğümüz insanlardan ilgi çekici yanıtlarda geliyor… “Evet on  bir yıl oldu genele dayandık; neredeyse on beş yıl olacak yerele dayanabilindiysek, şunun şurasında on ay kalmış seçimlere, ona da dayanırız diyorlar, yeter ki başkan Mahmut Tat gelsin”

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri


Warning: fopen(/home/mersinistikbal/public_html/cache/54304eac9f190e3182dc367ff97c33ec.html): failed to open stream: No such file or directory in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 40

Warning: fwrite() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 41

Warning: fclose() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 42