Her İstek İçin Referandum Yapılmamalı

Her İstek İçin Referandum Yapılmamalı

Her İstek İçin Referandum Yapılmamalı

Rüştü Aydın

Son Güncelleme: 15 Haziran 2013, Cumartesi

Haberi Paylaşın:Her İstek İçin
Referandum Yapılmamalı
 
Kendimizi ölçmeden tartmadan yol alırsak mutlaka duvara toslarız. Belki kendimize zarar verdiğimiz gibi bizimle beraber olanlara ve dışımızda olanlara da zarar vermiş olacağız.
Hani derler ya bu gemi batarsa hep beraber batarız. Onun için önce fert olarak kendimizin gücünü bilelim. Bu güç oranında işler yapalım. Toplum olarak da bu böyledir. Ülke olarak da böyledir.
Gezi olaylarının nerede duracağı belli değil. Amacını bilen yok, olayların sözcüsü var denilerek oluşturulan gruplarla yapılan toplantılar da devlet adına yanlış. Hiç eylem yapan halkın, sözcüsü olur mu Allah aşkına? Velhasıl, toplantı sonrası dile getirilen referandum istekleri de normal değil. Şehirlerde, ilçelerde beldelerde ve hatta mahallelerde eften püften her istek için referandum yapılmaya başlanırsa gerçekten duvara toslarız.
 
Çünkü, gün gelir benzer olayları başlatan Diyarbakır ve çevre illerde ki insanların istekleri içinde referandum yolu açılırsa altından kalkılamayacak sonuçlar ortaya çıkacaktır.
 
Büyükşehir yasası, yasalaşmayı beklerken MHP Mersin İl Başkanı ve Mersin Büyükşehir Belediye Başkan A. Adayı Mahmut Tat, aylar öncesinden endişe duyduğu bu konuyu seçim çalışmaları esnasında vatandaşlara soru olarak yöneltti. Dedi ki, Diyarbakır, Van, Mardin Büyükşehir belediyeleri ile bölgenin diğer ilerinde ki belediye başkanları özerklik, eyalet vs gibi konularda halk oylaması isterlerse ne cevap vereceğiz?
***
Türkiye güçlü bir ülke diyoruz ama yarışta maalesef çekici ile yola devam ediyoruz. Bir çok konuda Türk’ün kendi öz değerleri ile konuşmuyoruz. Gezi olayları Türk’ün, Müslüman’ın bir kültürü değildir. Ağaç ve doğa diyenlerin çektiği katara bindiriliyoruz, özgürlük adı altında başka mecralara sürükleniyoruz. Türk milleti liderlik etmediği hiçbir konuda yer almamalı.

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri