MHP Seçimi Daha Farklı Kazandı

MHP Seçimi Daha Farklı Kazandı

MHP Seçimi Daha Farklı Kazandı

Rüştü Aydın

Son Güncelleme: 14 Temmuz 2013, Pazar

Haberi Paylaşın: MHP Seçimi Daha Farklı Kazandı
 
MHP’ye gönlü olan ve oy vermeyi düşünen Mersinli seçmenleri, aday çokluğu endişesi sardı. Mersin Büyükşehir Belediye Başkanlığı için aday adaylarının çok olması ve seçmen bazında yapılan çalışmaların büyüklüğü de göz önüne alınınca aday olamayanların küseceği ve kendisini destekleyenlerin de MHP’ye oy vermeyeceği yönündeki korkular son günlerde bir hayli dillenir oldu… Sokaktakiler “Aman ha!.. MHP zarar görmesin” Paylaşım sitesinde sohbet edenlerde aynı şekilde “Aman ha!.. MHP zarar görmesin!”
1994 yılından bu yana MHP üyesiyim. Mersin merkezde %2’lerde oyu olan MHP’nin bugün %25’leri buluyorsa, Erdemli’ ve sonrasındaki ilçelerde %8’lerde oyu olan MHP’nin bugünlerde %30’larda oyu varsa, 1800 oydan Tarsus belediyesini MHP kazanmışsa, ben de diyorum ki; aday adaylarının çok olması MHP’ye zarar vermez!.. Bu güne kadar gördüğüm şudur, zarar vermek isteyenlerin kendilerine zarar verdikleridir.
Geçmişte oyu az olan MHP’ye; bırakın aday adaylarını, aday bulunamıyordu. O günlerde bulunan adaya vatandaş oy verdiyse ve belediye başkanı seçtiyse bugünde aday adaylarının içinden seçilecek adaya, elbette vatandaşlar oy verecektir.
MHP Büyükşehir aday adaylarından biri, Mersinli seçmen vatandaşları değişik propaganda yöntemleri ile kendisine daha yakın durdurabilir, destekletebilir, sevgi gösterisinde bulundurabilir. Parti tabanı dediğimiz bazı insanları da yanına çekebilir. Kolay lokma olmadığını ispatlayabilir. 
Bu kişi aday gösterilmezse MHP’nin zarar göreceğini tartıştıranlara soruyorum: Bu kişi partisinden istifa ettiğinde kaç oy götürecek, başka partiden aday gösterildiğinde kaç oy kaybettirecek, yada kapı kapı dolaşıp partiye oy vermeyin dese, ne zarar verecek? Allah aşkına bu sorduğum soruların yanıtlarını geçmiş seçimlerde canlı örnekleri ile hepimiz yaşadık. Hafta da bir kez partiye giden bir partili, bu sorulara muhatap olanların nasıl zarar veremediklerini mutlaka yaşamıştır. Anlatsın size. Ben bir anımı anlatayım.
2004 yerel seçimlerinde;  MHP, Toroslar’da aday değiştirdi. MHP’li mevcut başkan gitti, yerine MHP’yi temsilen bir başka aday getirildi ve MHP seçimi daha farklı kazandı. MHP’de zarar görmedi.
MHP adına konuşanlara ne oluyor da iki ye bir; aman ha parti zarar görmesin! Diyorlar. Görmez kardeşim. Görmez… Rahat olun.
Partililerin yapacağı bir tek söylem var. Aday belirlenene kadar ben şu adayı tercih ettim ve Büyükşehir seçimini de MHP kazanacak…

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri


Warning: fopen(/home/mersinistikbal/public_html/cache/fa1a6e94767113e3433279c1a064ee95.html): failed to open stream: No such file or directory in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 40

Warning: fwrite() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 41

Warning: fclose() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 42