Ambulansa Dikkat!..

Ambulansa Dikkat!..

Ambulansa Dikkat!..

Rüştü Aydın

Son Güncelleme: 28 Temmuz 2013, Pazar

Haberi Paylaşın:Ambulansa Dikkat!..
50 yaşlarında kadının biri yolun karşısına geçiyorken aracın biri geliyor çarpıyor, kadında önemli bir rahatsızlık yok. Ancak ayağa kalkar kalkmaz kalp krizi başlıyor. Hemen en yakın hastaneye kadın yetiştiriliyor. Ameliyat masasına alınıyor. Bu arada gözüne Azrail gözüküyor. Hemen Azrail’e soruyor: 
“Benim vaktim geldi mi?”
Azrail: Yok diyor, senin daha 43 sene beş ay, altı saatin var.
Kadın ameliyat masasından sağlıklı bir şekilde kalkıyor… Birkaç gün içinde kendini toparlıyor. Uzun ömürlü olacağı için yüzüne estetik yaptırmaya karar veriyor. Hastaneden çıkmadan önce yüzünün kırışıklarını aldırıyor, dudaklarını doldurtuyor, burnunu küçültüyor, göğüslerini toplatıyor ve adeta yeniden doğmuş gibi oluyor…
Hastaneden taburcu olup yepyeni bir insan olarak dışarı çıkıyor… Tam yolun karşısına geçiyorken bu kez ambulansın biri gelip kadına çarpıyor ve hemen orada kadın ölüyor.
Kadın bu kez Azrail’den hesap soruyor. “Hani 43 sene daha ömrün var demiştin? Neden ambulansın çarpmasını engellemedin?”
Azrail ise hemen cevabını verir:
“Kız, Allah canını almasın! Ben seni tanıyamadım ki?”
***
Fıkra bu ya, 2023 Lider Ülke Türkiye olacak deniliyor ya!.. Valla ben de Türkiye’den korkuyorum. Son on yılda öyle bir değişti ki; Türkiye’yi tanıyamaz olduk.
Ülkemizdeki etnik kökenli insan bir iken 36 çeşit oldu. Yani, değişmeyen insanı kalmadı: teröristlerle pazarlık eden insanlarını mı sorarsın, bir dil yetmez benim de dilim de var diyenleri mi? İnsanlarımızın sosyal yaşamı değişti, kültürü değişti, ahlakı değişti, inanç anlayışı değişti, makarna bulgura, oduna kömüre oyunu verir oldu,  İşsizlik aldı başını gitti, üretim ekonomisinin yerini tüketim aldı…cinayetler, intiharlar, boşanmalar, eylemler çoğaldı.
Ve ülkemizin değişmeyen komşusu da kalmadı, Irak ve Suriye devlet olmaktan vazgeçti, günde yüzlerce insanı öldürülüyor. Yunanistan iflas etti, İran, Ermenistan ülkemize kafa tutar oldu vs…
Ülkemizde değişmeyen kanun kalmadı. Artık askerlerimiz teröristlerle mücadele de etmeyecek ve şimdi anayasa değişimini hazırlıyorlar… o da tamam olursa; Artık Türklükten vazgeçeceğiz belki de; Atatürk’ün “Ne Mutlu Türküm Diyene” veciz sözünü diyemez olacağız…Bu kadar değişiklik beni gerçekten ürpertiyor, korkutuyor:
Allah korusun!.. Türkiye’nin önüne, bir ambulans çıkmasın!..
 
 
 

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri