Andımıza Bir Şey Olmaz!?

Andımıza Bir Şey Olmaz!?

Andımıza Bir Şey Olmaz!?

Rüştü Aydın

Son Güncelleme: 05 Ekim 2013, Cumartesi

Haberi Paylaşın: 
 
Andımıza Bir Şey Olmaz!?
 
10 Mart 2013 de yazdığım “Okulda Ayrı Siyasette Ayrı” makalemin üzerinden 6 ay geçti…. Andımızı yazmış, okulda Türküm diyenlerin siyasette değilim demelerini eleştirmiş, okulda doğruyum diyenlerin siyasette doğru olamadıklarını ima etmiş, okulda çalışkanım diyenlerin büyüyünce Türk Milleti yerine başkalarına çalıştıklarına şahit olduğumuzu dile getirmiş ve Okulda Atatürk’ün yolundan yürümeye yemin edildiği halde neden BOP’un yolundan yüründüğünü merak etmiştim. (“Okulda Ayrı Siyasette Ayrı” başlıklı yazım halen www.mersinistikbal.net’te yayındadır.)
 
Küçük yaşta ezbere okuduğumuz Andımızı maalesef büyüyünce unutuyoruz. Gün geliyor unutulan (unutturulan) değerlerimiz ortadan kaldırılıyor.
Gündemde And’ın kaldırılması için yasa hazırlığı var… MHP ve CHP’nin bulunduğu meclise bu yasa getirelecek. Meclise gelince de büyük ihtimalle de yasalaşacak.
Bugünden sonra sahip çıkmanın ne kadar geri dönüşüm sağlayacağını bilemiyorum. Fakat öncesinde buna benzer kaldırılmaları çok gördüğüm için bunda da “bir şey olmaz” denilecek ve unutacağız.
Türklüğü koruyan,  hakaret edenlere ceza uygulayan TCK’nın 301. Maddesi kaldırılmasın diye de yazmıştım. Kaldırılmaması için kamuyonunda yine gündem oluşuturuldu, fakat bakıyoruz mecliste hükümetin parmak sayısı daha fazla olduğu için yasalaştı ve 301. Madde kaldırıldı.
O günden sonra hangi siyasetçinin aklına 301. Maddenin kaldırılışı geldi Allah aşkına… unuttular gittiler. İşte o gün kaldırılan 301. Maddenin getirisi, Andımızın kaldırılma istemidir.
Türklük kokan, Atatürk yonundan gitmeyi hedefleyen Andımızın kaldırılmasının ardından ne geleceğini kim söyleyecek?
Bilen var mı?
Ben yine de Andımıza sahip çıkmaya devam edeceğim.
İŞTE OKULLARIMIZDAN KALDIRILMASI DÜŞÜNÜLEN ANDIMIZ:
“Türküm,
Doğruyum,
Çalışkanım,
İlkem küçüklerimi korumak,
Büyüklerimi saymak,
Yurdumu milletimi özümden çok sevmektir.
Ülküm; Yükselmek ileri gitmektir.
Ey Büyük Atatürk!
Açtığın yolda, gösterdiğin hedefe durmadan yürüyeceğime,
And içerim.
Varlığım, Türk varlığına armağan olsun.
NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE!”
 

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri


Warning: fopen(/home/mersinistikbal/public_html/cache/6352bd94dbd2e8709dc5a2395678864c.html): failed to open stream: No such file or directory in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 40

Warning: fwrite() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 41

Warning: fclose() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 42