Bizi Biz Yönetmeliyiz

Bizi Biz Yönetmeliyiz

Bizi Biz Yönetmeliyiz

Rüştü Aydın

Son Güncelleme: 18 Ekim 2013, Cuma

Haberi Paylaşın:Bizi Biz Yönetmeliyiz
 
Bir bayramı daha geride bıraktık.
Bir ay nefsimizi terbiye eden Ramazan ayını oruçla geçirdikten sonra kutladığımız Ramazan Bayramı sonrasında, kurban bayramımızı da idrak ettik. Böylece iki dini bayramımızı da geride bıraktık.
Ülkemizde huzur içinde kutlanan bayramı ne yazık ki İslam coğrafyasında kutlayamadık. Irak’ta Suriye’de, Mısır’da ve diğer bir çok İslam ülkesinde haçlı çizmelerinin verdiği işgal kuvvetleri yüzünden yine Müslüman kanı aktı. Yine milyonlarca Müslüman’ın canına kıyıldı. Allah Türk Milletine ve İslam Alemi’ne sabır versin. Güç kuvvet versin. (Amin)
Ülkemizin komşuları çok kötü durumdalar. Bayramlarımızı biz her ne kadar huzur içinde kutladık ise de; Irak’ta, Suriye’de ve diğer İslam ülkelerinde bayram kutlanamadı.
Aslında sorun komşularda değil, tabi ki kendi ülkemizde. Türkiye bayramı huzur içinde kutladı desek de içten içe huzursuz bir ülke konumundayız.
Türkler kendi ülkelerinde gerçekten huzur bulmuş olsa, bugün Irak’ta Suriye’de ve Ortadoğu’da hatta İslam coğrafyasında huzursuzluk olmaz. Kan dökülmez. Müslümanlar dünyada bir numara olur.
 “Her şey Türk İçin Türk’e Göre Türk Tarafından” veciz sözünü yerine getirecek olan Türkler inanın İslam coğrafyasında huzuru da sağlayacaktır. Yeter ki kendi içinde birlik olsun. Beraber hareket etsin.
***
Arife günüydü… Kuvay-ı Milliye Caddesinde arabamızın park ettik, ben arabada otururken bir bayan bir erkek Suriyeli mülteci pencereye yanaştı. Kafasını uzattı, el avucunu ovuşturup para istedi. Ben oralı olmayınca sesini yükseltti “Bir milyon (sanırım 1 lira) lira istedi. Tabiî ki vermedim. Nedeni ise içimizde bizi huzursuz edenlerin sayısı bir hayli fazlayken bir de Suriyeliler bu işi ekmek kapısı yapmasın diye… Çünkü devlet onlara bedava ekmek, barınma ve eğitim veriyor zaten .
Komşumuzun kötü hali elbette bizi de kötü ediyor. Güçlü ülke olamıyoruz. Güçlü ülke olmuş olsaydık; Suriye’de Müslüman kanı dökülmezdi. Birkaç yıl öncesinde olduğu gibi ticaretin bol yapıldığı ülkemizin Avrupa’ya ve dünyaya açılan bir kapısı konumundaki Suriye olmaya devam ederdi.
Onun için güçlü ülke olmalıyız.
Bunun yolu da bizi biz yönetmeliyiz! Eş başkanlar değil.
Cenab-ı Allah bizleri, nice bayramlara huzur içinde kavuşturması dileğiyle ve ülkemizin de mutlu huzurlu komşuları olması temennisiyle sağlıcakla kalın.

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri


Warning: fopen(/home/mersinistikbal/public_html/cache/76b38a17b8b76686b40e749ae3358fad.html): failed to open stream: No such file or directory in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 40

Warning: fwrite() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 41

Warning: fclose() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 42