Yaşasın Cumhuriyet!

Yaşasın Cumhuriyet!

Yaşasın Cumhuriyet!

Rüştü Aydın

Son Güncelleme: 26 Ekim 2013, Cumartesi

Haberi Paylaşın:Yaşasın Cumhuriyet!
 
Cumhuriyet Bayramını kutlayacağız…
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı
Türk’ün “Ben Türküm” dediği günün bayramını kutlayacağız.
Peygamber efendimizin övgüsüne mazhar olmuş Türk’ün, yeniden var oluş bayramını kutlayacağız.
Allah kısmet ederse, bir kez daha 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızı coşkuyla gururla kutlayacağız.
Şükürler olsun Allah’ıma.
Şükretmeliyiz, çünkü bugün Irak’ta özgürlük bayramı kutlanamıyor, Mısır’da yine öyle, Suriye’de aynı velhasıl diğer İslam ülkelerinin çoğunda özgürlük bayramları coşkuyla kutlanamıyor… Allah’a şükürler olsun ki biz kutlayacağız.
Cumhuriyetimizin yaşı 90.
90. yaş günümüzde nice 90 yaşında dedelerimiz var, hala Cumhuriyetin verdiği huzur ve mutluluğu soluyorlar. Cumhuriyetimizin verdiği güvence ile emekli maaşı alıyorlar. Nice işçi memur var, onlarda Cumhuriyetin verdiği güvence ile maaş alıp huzur içinde yaşamlarını idame ettiriyorlar. Esnaflarımız, köylülerimiz çiftçilerimiz ve herkes Cumhuriyet sayesinde mutluluk yaşıyorlar. Özgürlüğün tadını çıkartıyorlar.
Ve evet! Siyasetçilerimiz de Cumhuriyet sayesinde özgürce siyasetlerini yapıyorlar. Parti üyelerinden Cumhurbaşkanına kadar herkes özgürce demokratik haklarını kullanarak siyaseten makam mevki sahibi oluyorlar. Bugün 11 Cumhurbaşkanını bu Cumhuriyet yetiştirdi. Onlarca başbakan yetiştirdi, binlerce Milletvekili yetiştirdi.
Bizlerin yapacağı tek bir şey var, oda; Cumhuriyetimize sahip çıkmak. Her ne pahasına olursa olsun tam bağımsızlık hedefi ile Yaşasın Cumhuriyet demeli ve her zaman her şartta Cumhuriyetimize sahip çıkıp, korumalıyız.
Yaşasın Cumhuriyet!

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri