10 Kasım

10 Kasım

10 Kasım

Rüştü Aydın

Son Güncelleme: 02 Kasım 2013, Cumartesi

Haberi Paylaşın:10 Kasım
 
29 Ekim’de Cumhuriyetimizin kuruluş gününü kutladık, 10 Kasım’da büyük Atamız Mustafa Kemal Atatürk’ün Hak’a yürüyüş gününü anacağız. Allah Rahmet Eylesin, yattığı yer mekanı cennet olsun.
Türk Milleti’nin var olduğunu dünyaya kabul ettiren dahi lider, bilge lider Mustafa Kemal Atatürk’ü anlatmaya kelimeler yetmez. Ancak onu anlatmaktan ziyade, anlamak önemli… O’nun açtığı yoldan yürümek, seçtiği hedeflere yol almak daha da önemlidir. O’nun çizdiği Türk tanımından taviz vermemek, O’nu yaşamak O’nu soluklanmak demektir. Atatürk, “Ben Türklük için canımı bile veririm” demiştir. Nitekim hayat boyu mücadelesi Türklük için olmuştur.
Habibe Tuna’da bir makalesinde Türk’ü tarif ederken şöyle demiştir.
 
“TÜRK  
 
Türklüğü tarif et dediler.
Türklüğün tarifi mi olur dedim.
Türk Türk’tür. Türk Mert’tir. Türk Şeref’tir.
Türk emsalsiz, Türk, eşsiz, Türk Yürek’tir. Türk Türkiye demektir.
Ne Türkiye Türk’süz, ne Türk Türkiye’siz olur dedim.
Atalarım Türk, Anam Türk, Babam Türk, Ben Türk kızı Türküm dedim.
Akıl ise Türk’te, Yürek ise Türk’te, Merhamet ise Türk’te;
Adım, Soyadım, Sanım değil, Soyum, Ruhum, Yüreğim Türk dedim.
“Doğruyum Çalışkanım Türküm! Ne Mutlu Türküm diyene!” dedim…!”
 
***
Allah kendisinden razı olsun, Andımızı hatırlatacak kadar çok güzel kelimelerle Türk’ü tarif etmiş Habibe Tuna..
Lakin maalesef, Andımızın da kaldırıldığı günleri görmek; Türk insanına gerçekten acı veriyor. Hüzün veriyor. Mutsuzluk yaşatıyor.
Allah’ın izniyle Türk olmanın verdiği azim ve kudret ile; Cenab-ı Allah’ın bahşettiği sabır ile bu mutsuzlukları umuda, hüznü de sevince çevirmenin yolunu aramanın çabası içinde olmanın onur ve gururunu, sevincini yaşıyor Türk Milleti. Ve 30 Mart gününü de sabırsızlıkla bekliyor.
Allah’ın izni ile 30 Mart 2014 tarihinde yapılacak olan Yerel seçimlerde, Türk Milliyetçileri, zafer yaşayacaktır.
Bu duygularımla Türk Milliyetçisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü vefat yıldönümünde; O’nu bir kez daha rahmetle anıyorum. Allah rahmet eylesin.

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri


Warning: fopen(/home/mersinistikbal/public_html/cache/7823deea05cc4037def8a78400591771.html): failed to open stream: No such file or directory in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 40

Warning: fwrite() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 41

Warning: fclose() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 42