Bu Adam Yapar

Bu Adam Yapar

Bu Adam Yapar

Rüştü Aydın

Son Güncelleme: 16 Kasım 2013, Cumartesi

Haberi Paylaşın:  Bu Adam Yapar 

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanlığı için partilerin adayları belli olmaya başladı. MHP adayı Burhanettin Kocamaz’ın isminin açıklanması ikinci ayına girdi. CHP ve AK Parti adayları ise ‘eli kulağında’ her an açıklanabilir.

Erken açıklamanın dezavantajları olur mu?  Bu soruyu Burhanettin Kocamaz için sorarsanız, olmaz diye yanıtlarım. Çünkü, Tarsus’a yapılan hizmetleri tüm Mersinliler takdir ediyor ve Tarsus kenti için birkaç gün önce alınan ‘mükemmellik ödülü’ bunun en iyi yanıtı olmuştur.

Projelerin tanıtımı için davetli olarak Hilton Oteli Balo Salonu’na gittim. Tarsus Belediye Başkanı ve MHP’nin Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Burhanettin Kocamaz; tanıtım için iyi bir organizasyon hazırlamış. Salonun sağında ve solunda yapacakları projeleri içeren afişler, Arka fon ve parti amblemi güzel görünüyordu… Sunum; sunucu ve tecrübeli personel hepsi uyum içinde çalıştı. Mersin yerel ve ulusal basının tüm dikkatlerinin salona çekilmesi de; medyanın da projeleri merak ettiği şeklinde yorumlanması açısından başarılı bir organizasyon oldu.

Tabiî ki; salonu dolduran yüzlerce vatandaş ve partililerin de orada hazır olması, Burhanettin Kocamaz’a verilen desteğin önemli bir göstergesi oldu.

Mersin için yapılamayan hizmetleri yapacak kararlılığı ve atılacak adımları anlatan Projelerin tanıtımı için yapılan sinevizyon gösterimi ve Başkan Kocamaz’ın  tek tek görüntüler eşliğinde projeleri anlatması; vatandaştan ve partililerden bol bol alkış aldı, takdir topladı. Proje tanıtımı profesyonelce hazırlanmış, izleyen, dinleyen her insanı etkiliyor.

Öyle ki; hemen yanımda oturan emekli müezzin-imam bir beyefendi; kulağıma eğilerek söylediği ‘bu adam yapar, bu adam yapar’ sözleri, hala kulağımda çınlıyor…

Elbette, ‘bu adam yapar’ sözcüğü dikkate alınacak bir cümledir. Rakip partilerin adayları MHP’nin adayı Burhanettin Kocamaz’ı sanırım dikkatle takip edecekler ve çok ciddiye alacaklardır.

Başkan Kocamaz ismiyle birlikte MHP’nin oy oranının arttığını, diğer partilerle olan oy farkının kapandığını ve hatta öne bile çıktığının konuşulduğunu gördük.  Proje tanıtım toplantısı ile de;  ‘Burhanettin Kocamaz’ın adım adım Büyükşehir’e geliyorum’ mesajının verildiği; birlik ve beraberliğin sağlamlaştırıldığı, coşkunun, heyecanın dolu dolu olduğu bir toplantıyı gözlemledik.

 

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri


Warning: fopen(/home/mersinistikbal/public_html/cache/d3f26922712b1b106213dc0be68fb331.html): failed to open stream: No such file or directory in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 40

Warning: fwrite() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 41

Warning: fclose() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 42