17.YAŞIN KUTLANMASI, İSTİKBAL GAZETESİ AİLESİ VE BEN

17.YAŞIN KUTLANMASI, İSTİKBAL GAZETESİ AİLESİ VE BEN

17.YAŞIN KUTLANMASI, İSTİKBAL GAZETESİ AİLESİ VE BEN

Ali Kaplan

Son Güncelleme: 31 Aralık 2013, Salı

Haberi Paylaşın:17.YAŞIN KUTLANMASI, İSTİKBAL GAZETESİ AİLESİ VE BEN
 
  Merhaba,
 
Bu yazımı biraz faklı yazmak istedim aslında kafamda yazmayı düşündüğüm konu daha farklıydı bugüne kadar olduğu gibi yine mevzuatla açıklayıcı bir şeyler yazmak istemiştim.
 
            Ama fikrimi değiştiren 28 Aralık Cumartesi günü Naçizane,fakirane yazı yazmaya çalıştığım İstikbal Gazetesi’nin 17.yaş kutlaması oldu.
            Daha önce Valilik İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü olarak görev de yapmam nedeniyle yerel basına özellikle de gazetelere yabancı sayılmam. Yerel Gazetelerin içinde bulundukları sıkıntıları az-çok bilen biriyim.
            Yerel bir gazetenin kendi kıt imkanlarıyla ayakta kalabilmesi gerçekten çok zor. Ben bu kısmı büyük mücadelelerle ayakta tutup devam ettirenlere haksızlık yapmamak amacıyla fazla işlemek istemiyorum.
            Başlığımdaki 2.konu benim daha çok üzerinde durmaya çalışacağım husus. İstikbal Gazetesi Ailesi; evet gerçekten 17. yıllık yayın süresince emeği geçen tüm insanların davet edildiği ve onların da katılımıyla birlikte sanki ailede bir çocuğun(artık genç sayılır)doğum gününün kutlandığı bir ortamda yapılan bir doğum günü. O samimiyet, insanlarımızın en çok hasret olduğu içten gülümseme ne kadar büyük bir aile olduğunu da gösterdi.
            Evet aile olmak belki de böyle bir şeydi.
            Ben bu aileye nasıl dahil oldum?
            17 Ocak 2011 tarihinde yazı yazmaya başladım. Okuduğum, öğrendiğim konuları çevremdeki insanlarla paylaşmak isteği ile başladı. Bu konu da en büyük destek ailem ve mesai arkadaşlarım oldu.
            Öncelikle gazetelerinde bana yer ayırıp bu fırsatı veren Sayın Rüştü AYDIN Beye ve eşi Fatma AYDIN hanıma teşekkür ediyorum. Kamu görevlisi olmam nedeniyle bu izni veren Sayın Başkanım Hamit TUNA Beye de  teşekkür ediyorum.
 Rüştü Bey ve Fatma Hanımın “Haydi başla,başarırsın” demesiyle “Bismillah “ diyerek başladım.Arkadaşlarda haydi dedi ve başlamış oldum.
            Yazı yazma başlangıcım bu şekilde gelişti. 
            Bu 88. yazım oluyor.
            Bir baktım yazılarım ülkemizin farklı yerlerinden takip ediliyor. Çünkü yazımın altına eklemiş olduğum mail adresime farklı illerde yaşayan vatandaşlarımızdan da sorular geliyordu. Elbette bu harika bir şeydi.
Ben kendim bile bir konu araştıracağımızda o konu hakkında yazılan yazıları,makaleleri araştırırım.
Bu duygu insana daha çok yazma ve araştırma isteği veriyordu. Okurun gücü bu demekmiş.
 
Aile olduğumuz için aile fertlerinin verdiği desteği unutmamak gerekir.
            Gazete yani aile büyüklerimiz olan ağabey konumundaki Sayın Mehmet Reşat ATA ile Bekir ZORBA ya da teşekkür ediyorum. Diğer yazar arkadaşlarıma da; Habibe AYDIN TUNA, Gülli MIZRAK ve Halit ANBER ‘e , Yakup MASKAN’a ve diğer arkadaşlara  teşekkür ediyorum.
           
            NİCE YILLAR DİLİYORUM.
             
            YENİ YILIN; SAĞLIK,MUTLULUK,HUZUR VE BAŞARI  GETİRMESİNİ DİLERİM.
 
Sağlıklı günler dileğiyle...
 
  SORULARINIZ İÇİN
 kaplanali33@gmail.com

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri