Erdemli’de Tollu, Mersin’de Kocamaz

Erdemli’de Tollu, Mersin’de Kocamaz

Erdemli’de Tollu, Mersin’de Kocamaz

Rüştü Aydın

Son Güncelleme: 07 Mart 2014, Cuma

Haberi Paylaşın:Erdemli’de Tollu, Mersin’de Kocamaz

Mersin’de seçim yarışını, heyecanını , coşkuyu ve dahası seçim havasını Erdemli’de hissettim. Yaşadım. 30 Mart 2014 Pazar günü yapılacak yerel seçim oylamasına sadece 20 gün kaldı. MHP’nin Erdemli Belediye Başkanı ve Adayı Mükerrem Tollu’nun seçim ofisi açılışına davet etmesi üzerine, Gazetemiz yazarlarından Mehmet Reşat Ata, Ülkü Ocakları Genel Merkez sanatçısı Aybüke Ayberk ve Haber Hüdürümüz Fatma Aydın ile birlikte akşam vakti Tabiye Mahallesi’ne gittik…
 Erdemli şehir merkezine girişimizle birlikte MHP’lilerin seçim konvoyuna takıldık. Üç hilalle süslenmiş yüzlerce araç, motosikletliler yoldan geçerken “İşte seçim havası bu, seçim burada yaşanıyor” sözleri ağzımızdan döküldü. Konvoyun içinde biz de yol aldık, kaldırım kenarlarına dizilmiş Erdemli halkı; sevinçlerini el sallayarak, bozkurt işaret yaparak gösteriyorlar.
On onbeş dakika konvoy eşliğinde şehir turu attıktan sonra seçim ofisi açılacak olan Tabiye Mahallesi’ne geldik. Dağ taş araç parkı ile dolmuştu. Uygun bir yer bulup arabamızı park ettik. Seçim otobüsü önüne geldiğimizde o müthiş kalabalıkla karşılaştık. Binlerce insan Tabiye Camisi ile seçim otobüsü önünde, saflarını sıklaştırmış Mükerrem Tollu Başkan’la kenetlenmiş görüntüsünü veriyordu. “Az sonra Başkan Tollu ve Tarsus Belediye Başkanı ve MHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Burhanettin Kocamaz sizlerin aranızda” anonsu ile alkış ve destek sloganları mahallenin her bir metrekaresinde yankılandı.
Bu sözler bir abartı değil. İnsana yerinde görmek ihtiyacını hissettirir. Gerçekten biz de yerinde gördük. Seçim nabzının bir ayağı olan Erdemli’de insanların davranışlarını görmek ve sağlam bir değerlendirme yapmak istedik. Öyle ki, 2011 genel seçimlerinde MHP ile diğer partilerin arasındaki büyük fark kapanmış, önemli bir oranda da öne geçmiş görüşünü savunabilirim. 
Bu öne geçişini iki nedeni var:
Birincisi; 2013 yılının Haziran ayı başında MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu ile seçimlerde devam edeceklerini açıklaması oldu. Bu açıklama ile Erdemli MHP Teşkilatı ve Başkan Mükerrem Tollu, iyi çalıştılar. Birbirleri ile kenetlendiler. Omuzlarına yüklenen o sorumluluğun gereğini seçim meydanlarına icraat olarak yansıttılar. Gittikleri her beldede, her mahallede, coşkulu kalabalıklar tarafından karşılandılar.
İkincisi; Tarsus Belediye Başkanı ve MHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Burhanettin Kocamaz’ın; Mersin’de estirdiği olumlu rüzgar. Bu rüzgar ile “Bu adam yapar” mesajı kulaktan kulağa tüm Mersin’e yayıldı. Bundan elbette Erdemliler de etkilendi. Başkan Kocamaz sevgisi Erdemli’de de doruğa çıktı.
Bu da gösteriyor ki; 30 Mart akşamı “Erdemli’de Tollu, Mersin’de Kocamaz” sesleri Erdemli’de yükselecektir. Ve diğer ilçelerde de benzer seslerin artacağı kanaati; Mersinliler de her geçen gün daha da çoğalıyor..

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri


Warning: fopen(/home/mersinistikbal/public_html/cache/eb69b99c6f74f2a4536f8adf5339f5df.html): failed to open stream: No such file or directory in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 40

Warning: fwrite() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 41

Warning: fclose() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 42