Serkan Sakın Sokağa Çıkma!

Serkan Sakın Sokağa Çıkma!

Serkan Sakın Sokağa Çıkma!

Rüştü Aydın

Son Güncelleme: 15 Mart 2014, Cumartesi

Haberi Paylaşın:Serkan Sakın Sokağa Çıkma!
“Ölüm güzel şey budur perde ardından haber, hiç güzel olmasaydı ölür müydü Peygamber” Rahmetli Necip Fazıl Kısakürek’in bu veciz sözünü bugünlerde hatırlamak zorunda kaldım.
Henüz on beş yaşında, bir nedenle hayata gözlerini kapadı. Belki önünde uzun bir ömür vardı, belki de vadesi 15 yaşına kadardı onu, ancak Cenab-ı Allah bilir. İnancımız bunu gerektirir. Hayır ve Şer Allah’tandır. Ahirete ve kadere inanmalıyız.
***
1980 Askeri Darbesi öncesinde Türkiye’nin gençleri yine sokaklardaydı. Kimi solcu oldu kimi sağcı roller paylaştırılınca kavgalarda başlatıldı ve her gün ölümlerde kaçınılmaz oldu. Ölenlerin cenaze defni esnasında şehirlerin ana caddeleri yine gençlerle dolup taşardı. Ülkücüler kanlı gömlek giyer, “Kahrolsun Komünizm, Ya Allah Bismillah, Allah’ü Ekber” tekbirleriyle şehit cenazesini toprağa verir, solcular da alkışlarla yürüyerek gençlerini toprağa verirlerdi. Tabi bu esnada yine sokak kavgaları olur ve yine ölümler olurdu tıpkı bugünkü gibi, her ölümde protesto yürüyüşleri olur ve yine yeni ölümlerle karşılarız… Değişen bir şey yok! Senaryo aynı senaryo. Sadece oyuncular farklı.
***
Elhamdülillah Müslüman’ım. Müslümanlar, ölen insanlarını anarken başkalarına zarar vermezler. Sokakları işgal edip, diğer özgür insanların özgürlüklerini gasp etmezler. Onlara korku salmazlar. Araçlarını yakmazlar ve hatta ölümlere neden olmazlar. Maalesef son günlerde sokak hareketlerinde araçlar yakıldı, işyerleri tahrip edildi, polisler yaralandı, polis şehit edildi, vatandaş öldürüldü. Olmaması gereken hareketlerin olması gereken bir hakmış gibi anlatılması, övülmesi ve geçerliliğinin korunması istemi de yanlıştır. 
Geçenlerde aracımla sokaktaydım Yenişehir AVM’ye doğru giderken sokağı dolduran insanlarımızın yürüyüşüne dek geldim. Araçlar üç şeridi tıkamıştı. Gidemiyorduk. Camın önündeki bir vatandaş cep telefonu ile oğluna talimat veriyor; “Serkan sakın sokağa çıkma!, hayır hayır dama da çıkma balkona da, evde otur ben az sonra geleceğim” evet bu sözler sağduyu sahibi her insanımızın yapması gereken öğütlerdir.
Allah aşkına sokakta ne işimiz var?
Özgürlüğü bölücülük söylemlerine kadar ulaşmış bir ülkede yaşıyoruz. Daha ne özgürlüğü istiyoruz. Bedenimizden bir kol kopartacağım diyenlerle birlikte aynı sandığa gidip oy atıyoruz, bundan daha çok özgürlük olur mu? Bırakalım senaristlerin oyuncağı olmayı, onların figüranlığını Türk Milleti olarak sandığa sahip çıkmalıyız. Vatanımıza, toprağımıza, bayrağımıza, ezanımıza, dilimize inancımıza sahip çıkmalıyız.
Ve ölenlerimize Allah’tan rahmet dileyelim. 
 

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri


Warning: fopen(/home/mersinistikbal/public_html/cache/ac23c267d2ae20b8130181259a6779c8.html): failed to open stream: No such file or directory in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 40

Warning: fwrite() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 41

Warning: fclose() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 42