Vardır Bunda da Bir Hayır!

Vardır Bunda da Bir Hayır!

Vardır Bunda da Bir Hayır!

Rüştü Aydın

Son Güncelleme: 22 Mart 2014, Cumartesi

Haberi Paylaşın:Vardır Bunda da Bir Hayır!
30 Mart akşamına bir hafta kaldı. Seçimlerin en heyecanlı anı sandıkların açılıp oyların sayılmasıdır. İşte o an!.. Fanatik diye tabir ettiğimiz partili insanların sabırsızlıkla bekledikleri andır. Kimi Tv başında kimi sandık başında o anı bekler.
Gazeteci olarak ben de her seçim geldiğinde o anı bekler oyların sayılmasını izlerim. Gazetecilik heyecanıdır, bilgi ve deneyimlerimizin gün ışığına yansıdığı o anın sonucunu merak ederim. Genellikle de tam not alırım.
Türk seçmeni artık aklını kullanarak oy atmaya başladı. Özellikle yerel seçimlerde parti kimliği belki de önümüzdeki seçimlerde artık öne çıkmayacak. Adaylar içerisinde Türk Milliyetçiliğini savunacak samimi insanları Türk seçmeni mutlaka bulacaktır. Ayağı yere sağlam basan, bilgili, deneyimli, hoşgörülü, insanları ötekileştirmeyen, önce insan diyebilen milliyetçi, doğru, dürüst, nüfuzlu şahsiyetler seçmenlerin tercihi olacaktır. Bu kişilerin seçileceği ülkede mutlaka eşitlik olur, huzur olur, mutluluk olur, kardeşlik olur, hak-hukuk adalet olur, bayrak sevgisi olur, vatan sevgisi olur, milliyetçilik olur ve dahası Türk Milleti birlik olur. Beraber olur sımsıkı kenetlenir.  Ve Güç olur!
İşte o an geldiğinde bir bir oylar sayılırken geçen saniyeler, dakikalar sonrasında bir ihtimal daha var o da hayal kırıklığı yaşanması ihtimalidir. Beklentin çıkmayabilir. Düşündüğün sonuç olmayabilir. Bu durumda üzüntü kaçınılmazdır. Hepimiz üzülürüz. Bu konuda benim bir anım var. 2002 Genel seçimleri. O an geldi, yine sandık başında oylar sayılıyor. MHP Mersin’de il genelinde rekor seviyede oy alıyor en az 4-5 milletvekili çıkartabilecek bir oran elde ediyor ama ülke genelinde yüzde on barajını geçemeyince; MHP hiç vekil çıkartamadı ve MHP’liler müthiş bir hayal kırıklığı yaşadı. Partilerde buna benzer hayal kırıklıkları her seçimde yaşanabilir. Önemli olan sonrasında “bunda da vardır bir hayır” denilerek, yine ayakta kalabilmektir. MHP bunu başardı. Bu gün mecliste var olması, Türkiye’nin üniter yapısının korunmasında sigorta vazifesini yerine getirmektedir. Hedeflerinde tek başına iktidar ve 2023 Lider Ülke Türkiye Sevdası yatmaktadır.
30 Mart akşamı, sandıkları gezdikten sonra büromda olacağım. Oyların dökümünü, kim nerede seçim kazandı sorusunun yanıtlarını alabilmek için Tv başında olacağım.  Ayrıca sonuç ne olursa olsun, bunda da vardır bir hayır denmeli ve sağduyu çerçevesinde sabır gösterilmeli Cenab-ı Allah’a şükredilmeli.
“Bunda da Vardır Bir Hayır” sözüyle ilgili hikayeyi sizlerle paylaşıp yazımı sonlandıracağım.
 Kral ile arkadaşı ava giderler. Avda yamyamlar saldırır ve kral’ın bir gözü kör olur. Kral’ın arkadaşı da; “Vardır bunda da bir hayır” der. Kral buna çok kızar ve; “Bunun neresinde hayır olacak bir gözüm kör oldu” diyerek küçüklükten beri can yoldaşı olan arkadaşını hapse atar. Aradan bir müddet geçer ve Kral bu kez ekibini alır yine ava gider. Yamyamlar yine saldırır ve kral dahil herkesi esir alır. Yamyamlar açtır, kazanlar hazırlanır, ateşler yakılır, kral tam kazanın önüne getirildiğinde biri dur der. “Bunun gözü yok, bu yenmez” der ve kralı serbest bırakırlar. Diğerlerini bir güzel yerler. Kral soluğu sarayda alır ve doğru zindana gider, her zaman “Bunda da vardır bir hayır” diyen arkadaşını bulur. Kral; “sen haklıymışsın. Yamyamlar özürlü insanları yemezmiş. Gözüm kör diye beni yemediler. Bunda da var bir hayır derken sen haklı çıktın. Seni hapisten çıkartamaya geldim” Arkadaşı yine her zaman olduğu gibi, “Bunda da vardır bir hayır.” Deyince Kral yine sinirlenir ve; “ne hayrı olacak, yıllardır zindanda boşu boşuna yattın. Bunun neresinde hayır olacak. Arkadaşı hemen yanıt verir; “Tabi ki zindanda olmasaydım seninle birlikte yamyamlara esir düşecektim. Belki de şimdi bir yamyamın midesinde olacaktım. Demek ki bunda da bir hayır varmış”.
Ve; Vardır 30 Mart’ta da Bir Hayır!
 

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri


Warning: fopen(/home/mersinistikbal/public_html/cache/6faf94a20c310b7e9f3d86e8bc694d44.html): failed to open stream: No such file or directory in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 40

Warning: fwrite() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 41

Warning: fclose() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 42