Toroslar ve Mehmet Ali Şahin

Toroslar ve Mehmet Ali Şahin

Toroslar ve Mehmet Ali Şahin

Rüştü Aydın

Son Güncelleme: 31 Mart 2014, Pazartesi

Haberi Paylaşın:Toroslar ve Mehmet Ali Şahin
Seçim çalışmalarını yoğun bir ortamda sürdüren siyasetçilerin gezilerine zaman zaman katıldım. Özellikle MHP’nin Toroslar Belediye Başkan Adayı Hamit Tuna’nın Toroslar’daki sokak mitingleri beni de bir hayli heyecanlandırdı. Nereden nereye sorusunu kendime soramadan edemedim. 
1994 yılında devlet memurluğundan istifa ettim ve Toroslar/Sağlık mahallesinden muhtar adayı oldum. Adaylık vesilesi ile o dönemde (1994 Mart ayı mahalli seçimleri) MHP’nin Toroslar Belediye Başkan Adayı rahmetli Mehmet Ali Şahin’le tanışma fırsatı buldum. Rahmetli Mehmet Ali Şahin; Gülnarlıydı. Tanınmış sevilen bir insandı. Gülnarlı vatandaşlarımızın çoğu da o dönemde MHP dışındaki partilerde daha çok görünürlerdi…
O günlerde gazeteci değildim ama muhtar adayı olduğum için sokak mitinglerine katıldım. MHP’nin sokak toplantıları, rahmetli Mehmet Ali Şahin’in sevilmesi nedeniyle dolup taşıyordu. Başka partilerin toplantılarında görünen Gülnarlıların çoğu; MHP mitinglerinde görünür olmuştu. Bunu iyi gözlemlediğime inanıyorum. Çünkü 1994 yerel seçiminde MHP adına alınan oy, gerçekten çok fazlaydı. MHP adayı rahmetli Mehmet Ali Şahin belediye başkanlığını kazanamadı ama MHP’ye binlerce yeni, kalıcı oy kazandırdı. Bugün Gülnar ilçesi dahil ve Toroslar ilçesinde insanlar hala MHP’nin toplantılarına akın akın gidiyorsa eğer; işte bu o 1994 yılındaki yerel seçimlerde özverili, fedakarca yapılan çalışmaların karşılığında olmuştur.
MHP’nin Toroslar’da sürekli “kale” konumunda olmasının altında yatan etkenlerin en önemlisi; bence budur. 1994 yılında yapılan yerel seçimlerde MHP’ye akın akın gelen yeni yüzler sayesinde MHP güçlenmiştir. Tabi ki ondan sonraki yıllarda yapılan belediye hizmetleri de göz ardı edilemez. Başarılı hizmet, MHP’nin oyunu, geçen her seçimde fazlasıyla arttırarak bugünlere getirmiştir.
Parti yönetimlerince geçmişe sahip çıkılması, geçmişte hizmet etmiş partili insanların anılması arzusuyla; Mehmet Ali Şahin’e Allah’tan rahmet diliyor, mekan-ı cennet olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum.
Yeni seçilen tüm belediye başkanlarına da önümüzdeki beş yılda verecekleri hizmetler için başarılar diliyorum.

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri