MEYAD a Başkan Olmak

MEYAD a Başkan Olmak

MEYAD a Başkan Olmak

Rüştü Aydın

Son Güncelleme: 12 Nisan 2014, Cumartesi

Haberi Paylaşın: 

MEYAD’a Başkan Olmak
Okumak;  ‘Oku’ emriyle başlamıştır. Okuma yazma bilmemek mazeret değil, okuyacaksın. İnsanoğlu, kitap, gazete, dergi , roman, hikaye, şiir makale okuyunca insan olduğunu düşünebilir. Okumak insanlarda bilgiyi arttırır, dağarcığı genişletir, kültür seviyesini yüksek tutar, sosyal yaşamda seçkin olmayı sağlar. Dahası okumak yazmayı peşinden getirir. Okuyan insan yazar da olur.
İlkokul öğrencisi iken yaklaşık beş yüz sayfalı ‘Türkistan Dramı’ adlı romanı okudum. Ortaokul, lise ve yüksekokul dönemlerinde günlük gazete okuru oldum. Edebiyat bilim ve araştırma dergilerine abone oldum. Romanlar okudum… Dağarcığımızda biriken bilgileri de yazıya dökmek gerekliliğine inandığım için yazmaya da başladım. İki adet romanım, iki adet araştırma kitabım, hikaye ve şiir kitabım, yüzlerce makalem var ve senaryo yazarıyım.
‘Mersin’de Yazar Olmak’ hiçte kolay bir iş değil. Adımız büyükşehir, lakin insanlar birbirini yakından tanıdığı için, “vay sen misin bunu yazan” sorgusu ile her an karşılaşabilmekteyiz.
Doğru tekdir. Doğruyu doğru zamanda ve doğru yerde söylemek gerektiğini de çok iyi bilenlerdenim. Doğruları dile getiren ve yazan yazar arkadaşlarımızın bir çatı altında olması gerektiği düşüncesiyle bana uygun görülen Mersin Yazarlar Derneği Başkanlığı’nı layıkıyla yapmaya çalışacağım.
Derneğimizin en zor şartlar altında başkanlığını yürüten sevgili başkanım Halit Anber’in başkanlıktan fedakarlık ederek, bana başkanlığı devretmesinden dolayı kendisine saygım sonsuzdur. O’nu derneğimizin ‘Onursal Başkanı’ olarak sürekli anacağız. Ayrıca oy birliğiyle başkanlığımı destekleyen Dernek yönetim kurulu üyelerimiz; Kadir Yaraşır’a, Mustafa Yaşar’a, Yaşar Yılmaz’a, Yavuz Kara’ya Bekir Zorba’ya ve bu güne kadar derneğe başarılı bir şekilde yöneticilik yapan kıymetli dostlarıma, dernek üyelerimize ve Mersin Yazarlar Derneğimizin Kurucusu, duayeni Sayın Mehmet Reşat Ata’ya teşekkür ediyorum.
Mersin’de kitabı olan, gazete, dergi ve buna benzer yayınlarda köşe yazarlığı yapan çok kıymetli hemşerilerimiz; Mersin Yazarlar Derneği çatısı altına mutlaka toplanmalı. Buna öncülük etme şerefi ve onuru bana verildiği için daha bir aşkla, şevkle çalışacağım. Çünkü; MEYAD’a başkan olmak zor iş. bilgi birikimi, tecrübe ister, sabır ister, güç ister ve dahası, şerefli bir mücadele ister. Allah’ın izniyle hep birlikte başarılı olacağız.
Genişleyen Mersin Büyükşehrinin bu birlikteliğe gerçekten çok ihtiyacı var. Mersin’de yazar olanların da bir çatı altında; onurlu temsil edileceği, gururla övünebileceği, heyecan duyacağı bir dernek olması için çalışılmalı.
Mersin Yazarlar Derneği, yeni yapılanması ile Mersinlilere hayırlı uğurlu olsun.
 

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri


Warning: fopen(/home/mersinistikbal/public_html/cache/545b1c4ac20f9a4330a6a3a8cca51198.html): failed to open stream: No such file or directory in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 40

Warning: fwrite() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 41

Warning: fclose() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 42