Türk Olmak Çok Kolay

Türk Olmak Çok Kolay

Türk Olmak Çok Kolay

Rüştü Aydın

Son Güncelleme: 26 Nisan 2014, Cumartesi

Haberi Paylaşın:Türk Olmak Çok Kolay
 
Ermeni olmak, Türk olmaktan çok kolaydır!?… 12 yıl önce başlayan yönetim şekli bu kolaylığı ülkemizde yaşayan insanlara sağladı. Öyle ki, bir ermeni vatandaşımız öldürülünce “Hepimiz Ermeniyiz” sloganı üretildi… O günden sonra aydın denilen bir çok insan tarafından “Hepimiz Ermeniyiz” sloganı söylenir oldu.
24 Nisan tarihinde ABD senatosu Ermenilerin soykırıma uğradığı iddiasını görüşür, net bir ifade ile karar almasalar da Ermenilerin lehine olacak şekilde söylemler üretirler. Maalesef 2014’ün 24 Nisan’ında ülkemizde bu modaya uydu, ABD’den ses çıkmazken Ermeniler övüldü ve ülkemizde ermeni olmak çok kolaylaştı.
Ve övülen Ermeniler tarafından ay yıldızlı bayrağımız yakıldı. Üzülmemek mümkün değil. Türk olmak gerçekten zor, ama bir başkası olmak ülkemizde o kadar kolay ki…
Fakat öyle olunmamalı!
Hepimiz Ermeni olmamalıyız!
Ne Mutlu Türküm demek varken, başka birisi olmamalıyız.
Ermenilerin Türk katili olduğunu, büyükelçilerimizi suikastlarla kuş avlar gibi avladıkları dönemleri çocuklarımıza anlatacak ağabeylerimiz; küresel güçlere yenik düşmemeli!
Birlik ve beraberlik; cesareti getirir. Türk Milleti tarihten aldığı güçle zaten cesaret sahibidir. Bu konuda Gazi Mustafa Kemal Atatürk, “Türk milletinin karakteri yüksektir. Türk milleti çalışkandır. Türk milleti zekidir... Türk milleti milli birlik ve beraberlik içerisinde güçlükleri yenmesini bilmiştir… Türk milletinin tarihi bir niteliği de güzel sanatları sevmek ve onda yükselmektir. Türk milletinin büyük millet olduğunu bütün medeni alem, az zamanda, bir kere daha tanıyacaktır..." sözleri ile Türk’ün karakterini açık ve net ifade etmiştir.
Bu kadar yüksek karakter yapısına sahip olan Türklerin devleti, bölgesinde neden güç merkezi olamıyor sorusuna gelince;
Mersin’in sevilen milletvekillerinden biri olan 21. Dönem MHP Mersin Milletvekili Cahit Tekelioğlu, konuşmalarında sık sık “Güç Merkezi”nden bahseder. Zayıf olan bölgeler güçlü olan bölgeler tarafından çekilir. Bu nedenle Güç Merkezi Ankara olmalıdır. “Güç Merkezi” ne Brüksel, ne Moskova, ne Waşhington olmalıdır. Güç Merkezi Ankara’dır ve Ankara’yı Türk Milleti güçlendirmelidir.
Netice de Türk olmak “Ne Mutlu Türküm Diyene” sözünün söylendiği gibi kolayca olmalıdır. Herkes Türküm demeli,Türk olmakla da gurur duymalıdır.
NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE!

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri


Warning: fopen(/home/mersinistikbal/public_html/cache/e2664bd1b93e016c0ad4b1d6d517f5d3.html): failed to open stream: No such file or directory in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 40

Warning: fwrite() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 41

Warning: fclose() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 42