Sadece 1000 Kişiler!

Sadece 1000 Kişiler!

Sadece 1000 Kişiler!

Rüştü Aydın

Son Güncelleme: 14 Haziran 2014, Cumartesi

Haberi Paylaşın:Sadece 1000 Kişiler!
Irak Şam İslam Devleti IŞID. Bin kişilik militanlarıyla Irak’ın Kuzeyi’nde Iraklılara, dolayısıyla Amerikalılara ve Türklere kök söktürüyorlar. Sadece bin kişi(1000).
Az mı buldunuz, hadi iki bin kişi olsun.
İki bin kişi ile hem Irak devletine, hem ABD’ye hem de Türkiye’ye kafa tutmak sizce olur mu? Soruyorum.
Bu mümkün müdür?
Düzenli ordusu ile Saddam bile Amerikan askerleri ile baş edemedi. Neticede mağlup oldu, esir düştü ve  idam edildi. Değil ki IŞID’ın sağdan soldan topladığı insanlarla Amerikalılar baş edemeyecek.
Ben inanmıyorum.
Bu işin içinde bir iş var. O iş de IŞID’ın bir proje olduğudur. Proje sonunda da Türkiye’nin toprak bütünlüğünün zarar görmesi var.
Uyanık olmak zorundayız.
TRT-1’de “Kızılelma” adlı MİT’in operasyonlarını canlandıran bir Tv dizisi var. Sanırım 4 hafta önce oynanan bir bölümünde dizi kahramanı Kuzey Irak’taki bir kampı yok etmek için gittiği esnada IŞID’ın bir benzeri örgüt militanları tarafından göz altına alınır, Türk olduğu için de lideri tarafından işkence görür ve bir vesile ile oradan kaçar. Kaçarken de örgüt  liderinin boğazını ‘pala’ ile keserek kellesini koparır.
Demek ki; Devlet televizyonunda yayınlanan bir dizi de teröristlerin kellesini kopartabiliyoruz. Peki sanal alemden çıkıp gerçek alemde bunlar neden yapılmıyor?
Irak’a girip bin kişilik toplama insanları yerle bir etmek zor mu? Hiçte zor değil. Tabi ki amaç farklı değilse ki, Dış işlerinin her beyanında hiçbir insanımızın burnu dahi kanamayacak, hiçbir cana zarar gelmeyecek bunun için uğraşıyoruz beyanatları bana iyi bir dış politika gibi gelmiyor. Çünkü, Türk insanlarının esir alındığı yer Türk topraklarıdır. Oraya yapılan bir saldırı savaş sebebidir. İnsanların can pazarlığı yapılacak bir yer değildir. IŞID’ın Konsolosluğumuza yaptığı saldırı neye mal olursa olsun, yanıtsız kalmamalı.
Netice de Türk insanının onurundan haysiyetinden şan ve şerefinden taviz verilmeye devam ediliyor... Allah’ım bizi korusun ve yüceltsin.

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri


Warning: fopen(/home/mersinistikbal/public_html/cache/02336d89f107497fa25d983b08ae920b.html): failed to open stream: No such file or directory in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 40

Warning: fwrite() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 41

Warning: fclose() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 42