Hayırlısı Olsun

Hayırlısı Olsun

Hayırlısı Olsun

Rüştü Aydın

Son Güncelleme: 27 Haziran 2014, Cuma

Haberi Paylaşın: 
Hayırlısı Olsun
Ramazanla birlikte Cumhurbaşkanlığı seçim sürecine de iyiden iyiye gireceğiz. Türk Milleti için hayırlısı olur inşallah. Hayırlısını dilemeliyiz, iyi dilekler elbette gün bulur gerçeğe dönüşür. Art niyetler, yalanı sürdürdüğü için hayırlı olmaz.
Ülkemizin iki büyük partisi CHP ve MHP’nin, “çatı adayımız” diyerek Cumhurbaşkanı adayı gösterdikleri, Ekmeleddin İhsanoğlu içinde hayırlısını dilemeliyiz. Neticede, Türk siyasi tarihinde belki de ilk kez muhalefet partilerinin kafa kafaya vererek ortaklık ettikleri tek konu ve seçim bu olsa gerek. Türk Milletine gidecekler, Cumhurbaşkanı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu için oy isteyecekler.
İki partinin üyelerinden komisyon kurulduğunu da öğrendik. Bu komisyon Çumhurbaşkanı Adayı Ekmeleddin İhsanoğlu’nun programlarını yapacaklar. Türkiye’yi karış karış gezecek olan İhsanoğlu yurt dışına da gidecek gurbetçi Türklerden oy isteyecek…
Bu yazı yazılırken, İktidar partisinin adayı henüz netleşmemişti. 1 Temmuz’da açıklanacağı duyuruluyordu. Onda da vardır bir hayır diyerek sizlere Ekmeleddin İhsanoğlu ‘nun  kim olduğunu değilde… Mersin’deki kamuoyu yansımalarından bahsedeyim.
Bir ara berbere gittim. Berberdekilere sordum Cumhurbaşkanı adayını tanıyor musun diye; basından tanımaya çalıştıklarını söyleyende oldu, ilgilenmiyorum diyende... fakat iki partinin uzlaşmasını övdüler. Bunun ülke demokrasisi açısından olumlu sonuçlar vereceğinde hem fikir oldular.
Kaldırım esnafları Ekmeleddin İhsanoğlu’nun isminin manasının çok güzel olduğunu belirterek “inşallah kazanır” duasını da ettiler.
Taksici esnaflarıyla sohbet ettim; adı çok konuşuluyor, bundan iyi reklam olamazdı. Çok kısa zamanda Türk Milleti onu sevecek görüşünde birleştiler.
Tepkili olanlar ise siyasetle uğraşanlardı. Özellikle CHP siyasetinde bulunan isimler, önceleri çok itiraz ettiler ama şu anda çatı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu’nu kabullenmeye doğru yelken açtılar gibi… MHP siyasetçilerinde sorun yok… Onlar reklam etmeye başladılar özellikle paylaşım sitelerinde adeta rekor kırıyorlar.
Evet, Ramazan ayı ile birlikte diğer adaylarında ortaya çıkması ile Ağustos ayının ortasına kadar müthiş bir seçim heyecanı yaşayacağız… Yaz ayının sıcağına birde Cumhurbaşkanlığı seçim heyecanının sıcaklığı girecek.
Hayırlısı Olsun!.
 
                                                                                                                                                                                     

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri