Bayramda bari durun!

Bayramda bari durun!

Bayramda bari durun!

Rüştü Aydın

Son Güncelleme: 25 Temmuz 2014, Cuma

Haberi Paylaşın:Bayramda bari durun!
Müslümanların en güzel bayramı Ramazan bayramı olsa gerek… Düşünün bir kere bir ay boyunca oruç tutuyorsunuz. Hem de Temmuz ayında, sıcağın doruğa çıktığı bir ayda ve bu oruçlu geçirdiğiniz bir ay sonrasında adeta cennet ten bir köşeye kavuşmuşçasına Ramazan Bayramına kavuşuyorsunuz. Cenab-ı Allah herkesi bu bayrama kavuşturmayı nasip etsin inşallah.
Bu ayda; küskün, dargın, kırgın olanlar barışır. Birlik ve beraberliğe kavuşur. Aileler huzurlu olur ve tabiî ki Türk Milleti’de bu beraberlikten, birlikten nasibini alır inşallah!..
Çünkü, son günlerde ne sahur dinlenir oldu, ne oruç ne ramazan ve hatta bayram… Ortadoğu kan gölüne çevrilmiş durumda, Müslümanların kanı, Türklerin kanı oluk oluk akıtılmakta. Ülkemizde bu kan gölünden nasibini olumsuz almakta. Güya Müslümanlar, bari bayramda durun!..
İçte huzur yok, dışta kan gölü. Nasıl huzurlu olacaksın ki; içimizde yine üç asker şehit edildi. Dışımız dediğimiz Ortadoğu’da Kerkük, Musul, Telafer ve daha nice yurtlar, İslam adına kan döken vahşilerin saldırısı altında. Yine devlet terörü estiren İsrail’in saldırıları ile kan gölüne dönen Filistin, Gazze…. Gelde huzur bul!
Yine de bizler sabırlıyız.
Sabırlı olmak zorundayız. 
Zalimler er ya da geç cezasını bulur. Tarihte cezalarını bulduğu gibi yine bulacaklar.
Türk Milleti’nin güzel bir ahlaka sahip olduğunu biliyoruz. Bu güzel ahlak ile yalansız dolansız yapılacak güzel yönetimlerle, inşallah hem ülkemize hem de dünyaya huzur ve barış  gelecektir.
Tüm Türk İslam Aleminin mübarek ramazan bayramını kutluyor, size ailenize ve ülkemize sağlık, huzur ve mutluluk getirmesini Cenab-ı Allah’tan diliyorum.
Sağlıcakla kalın!

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri