Ortadoğu’da Ölenler Müslüman

Ortadoğu’da Ölenler Müslüman

Ortadoğu’da Ölenler Müslüman

Rüştü Aydın

Son Güncelleme: 09 Ağustos 2014, Cumartesi

Haberi Paylaşın: 

Türklerin idaresinde ki, sevgi ve saygının, barışın, huzurun, adil yaşamın mutluluğun hakim olduğu Ortadoğu'nun yüz yıl önceki halini hatırlatmak istiyorum. Birinci dünya savaşına kadar Türklerin himayesinde mutlu yaşayan Araplar, İngilizlerin kışkırtmaları ile Türklere baş kaldırırlar ve bugünkü Ortadoğu'nun cetvelle çizilmiş haritalar üzerinde kral olurlar.  Hüseyin Paşa'nın üç oğluna; Irak, Ürdün ve Suriye adı altında devlet kurdururlar. Ve bugünlere kadar geliriz. Yüz yıldır Ortadoğu hep kan gölü olmuştur. Hep Müslümanlar zulüm görmüştür. Yüz yıldır Ortadoğu'da kim vardır? Araplar olduğunu sanıyoruz değil mi? Öyle değil. İngilizler, Amerikalılar ve diğer emperyalist ülkeler vardır.  Bunların kararları ile hükümetler kuruluyor, kararları ile yıkılıyor. Saddam öyle yıkıldı, Kaddafi öyle yıkıldı, Esad'da öyle yıkılacak… Ve Ortadoğu'nun demokratik,  özgür tek devleti ise Türkiye Cumhuriyeti Devleti'dir. Ve küresel güçler, emperyalist devletler, Türklerin yönetim sistemleri ile de oyun oynamayı da sürdürüyorlar. Zayıflatabilirlerse Ortadoğu'ya tamamen hakim olmuş olacaklardır.

Ortadoğu'da  hakimiyetin Türklerin elinde olması çok önemlidir.

Çünkü, Ortadoğu'nun birçok kısmı hala, Türk Gençliğine emanet edilen Misak-i Milli sınırları içindedir.
Özellikle bugün insanlarına kan ağlatılan, çile çektirilen, zulüm gördürülen Musul, Kerkük, Erbil gibi bölgeler Türkiye’nin himayesi altında derhal bulundukları yerde özerk cumhuriyetler olarak ilan ettirilmelidirler. Aynen Hatay'da olduğu gibi, Kıbrıs'ta olduğu gibi… Bu yol  izlenmelidir.

Türkiye'nin, bölgesinde güçlü devlet olmasının başka yolu yoktur.

IŞİD teröristleri üzerine bomba yağdıran ABD'ye Irak yönetiminin teşekkür etmesi, beni bir hayli düşündürdü. Bölgede Türkiye yok. Bölgede hala yüz yıl öncesinin emperyalist devletleri var ve Ortadoğu ateş altında… Ölenler yine Türk ve Müslüman.

Yüz yıl sonrasında, yine Ortadoğu'nun ateşi Türkiye'yi kavurmaya, yakmaya devam edecek olması karşısında; bizlerin eli ve kolunun bağlı olması bir Türk evladı olarak beni çok üzüyor.
Artık Türk evladı olarak, özgür olmak istiyorum, güçlü olmak istiyorum, karar veren ve uygulayan olmak istiyorum.
Sağlıcakla kalın!..

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri