MEYAD'la Yaylada Şiir Okumak

MEYAD'la Yaylada Şiir Okumak

MEYAD'la Yaylada Şiir Okumak

Rüştü Aydın

Son Güncelleme: 19 Ağustos 2014, Salı

Haberi Paylaşın:MEYAD’LA  YAYLADA ŞİİR OKUMAK
MEYAD’ın Yaylada Şiir Söyleşi ve Aybüke Ayberk Konser etkinliğindeki konuşmamı sizlerle paylaşıyorum.
 
“Sevgili Dostlarım, Saygıdeğer Protokol, Sizlerle bu güzel Bekiralanı yaylamızın serinliğinde bir arada olmaktan çok mutluyum. Sevinçliyim… Hoşgeldiniz!
 
Şehir dediler, şehirde şiir okuduk,
şehirde söyleştik. Yayla dediler, işte yayladayız.
Bu serin havada şiir okuyup söyleşide bulunacağız ve sanatçımızın konseri ile coşacağız!
 
Yazarlar Derneği’ne üye olmak;
Okumayı teşvik etmek demektir.
Düşünmeyi geliştirmek demektir.
Dahası yazmayı özendirmek demektir.
 
Bizler onun için varız!.. Okuyacağız, düşüneceğiz ve yazacağız.
Okumanın önemini bilmek kadar, okumayı teşvik etmekte bir o kadar önemli.
Okumak için elbette ki yazılı eserlere ihtiyacımız var.
Mersin’de yazar olan herkesin kitap sahibi olmasını gönülden istiyorum. Çünkü “oku” dediğimiz zaman okuyucu kardeşimize, okuyacağı bir kitap, dergi ya da gazete vermemiz gerekiyor.
İşte Mersin Yazarlar Derneği bunun için var!
 
Birlikten güç doğar. Güçlü yapıları ise yıkmak kolay değildir. Allah’ın izniyle, Mersin Büyükşehir’de Mersinli Yazarlarla birlikte artık; ünlü bir yazar olmak için, başka şehirlere ihtiyacımız kalmayacak!
Kitaplarımız, Mersin’de dizilecek, Mersin’de basılacak, Mersin’den reklam edilecek ve Mersin’den dağıtım yapılacak… Neden?
Çünkü Biz Mersinliyiz. Mersinli Yazarlarız!..
Bunun için, eli kalem tutan, bende yazı hayatında varım diyen; ister şiir-roman hikaye- araştırma ne tür olursa olsun kitabı olsun, ister internette yazsın, isterse gazetede, ister dergi de köşe yazarı olsun. İsterse görsel medyada tartışma konuğu olsun. İsterse fırçasıyla tuvale resim çizsin, herkesi Mersin Yazarlar Derneği’ne Üye olmaya davet ediyorum.
 
Bu güzel etkinliğimize katkı veren Toroslar Belediye Başkanı Sayın Hamit Tuna Bey’e, İşadamlarımızdan Sayın Ahmet Polat Bey’e, Bekiralanı Mahallemizin Muhtarı Sayın Mustafa Tuncer Bey’e, Toroslar Belediyemizin Meclis Üyesi Sayın Aziz Mil’e, Programımızın sunumunu yapan Mine Bahçeci Hanımefendiye ve Sanatçımız Aybüke Ayberk’e çok teşekkür ediyorum. Ayrıca, okuyacakları birbirinden güzel şiirler ve yapacakları söyleşiden dolayı katılımcı dostlarıma ve de etkinliğimizi yakından uzaktan izlemeye gelen tüm yayla sakinlerimize katıldıkları  için teşekkür eder, iyi eğlenceler dilerim.”

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri


Warning: fopen(/home/mersinistikbal/public_html/cache/96401b3c673bcb4524f8ed308856e932.html): failed to open stream: No such file or directory in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 40

Warning: fwrite() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 41

Warning: fclose() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 42