Yeni Türkiye

Yeni Türkiye

Yeni Türkiye

Rüştü Aydın

Son Güncelleme: 30 Ağustos 2014, Cumartesi

Haberi Paylaşın:Yeni Türkiye
Yeni Türkiye, halk tabiri ile gıcır gıcır bir Türkiye… acar mı acar bir Türkiye.
Neler var yeni Türkiye’de? Halk tarafından seçilmiş bir Cumhurbaşkanı var. Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Yeni Türkiye’nin ilk Cumhurbaşkanı. Hayırlı olsun!
Başka ne var yeni Türkiye’de? Başbakan değişikliği var. Yeni hükümet kabinesi var. Dışişleri eski Bakanı Ahmet Davutoğlu, yeni Türkiye’nin ilk Başbakanı oldu, ilk hükümetini kurdu. Hayırlı olsun!
Başka ne var yeni Türkiye’de? Türk milletinin yanında ben de varım diye birileri daha var. Bayrağım var diyor, dilim var diyor, kültürüm inancım, ahlakım her şeyim var diyor.
Başka ne var yeni Türkiye’de? Sorunlu komşuları var. Yeni Türkiye’nin komşuları hep sorunlu. Kiminde iç savaş var, kiminde üç dört çeşit terör örgütleri var. Kiminde Türkiye ve Türk düşmanlığı var. Kimide iflas etmiş borç batağında olan komşuları var.
Başka ne var yeni Türkiye’de? Düşünüyorum da neler var diye… Torba yasalar zaten yenilik olarak yıllardır uygulanıyor. Memura, işçiye az zam vermeye, çiftçiyi köylüyü, esnafı yok saymaya, ülke varlıklarının satışına alıştık, yabancı sermaye ile yaşamayı yenilik olarak yıllar önce kabul ettik,  milli ve dini değerlerimize yapılan saldırı yorumlarıyla televizyon izlemeyi de yenilik olarak düşündük. Üretim yapmadan yaşamayı, aç kalmamayı öğrenmeyi de bir yenilik olarak becerdik. Her iki kişiden birinin oy verdiği Ak Parti’ye kimler oy verdi merakının da bir yenilik olduğunu içimize sindire sindire öğrendik. Öyle ki, muhalefet partileri bile eleştirme adına; ‘Yeni Türkiye’ diye diye kulağımıza küpe yapmaları da ciddi ciddi bir yeniliktir.
İnsanlarımız yeni yeniliklere de her an hazırlar. Öyle ki; Geçenlerde bir etkinliğe katıldım. Halk coşkulu, davulun sesini uzaktan duysa göbek atmaya hazırlar. Nitekim öyle oldu… Orkestra sesi yükseltince, mikrofandaki ses de beri gel, beri gel deyiverince olanlar oldu. Yüzlerce insan beri geldi, oynadı da oynadı saatlerce… Yani diyeceğim şey şu; Türk Milleti yeni olan her şeye uymaya çoktan hazır.
Artık ‘Yeni Türkiye’ye hazırlanmak gerek!

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri


Warning: fopen(/home/mersinistikbal/public_html/cache/9cb2d5503407d6fb37996cae45b5ccee.html): failed to open stream: No such file or directory in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 40

Warning: fwrite() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 41

Warning: fclose() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 42