Siyasilerin yumrukları MGC?de kenetlendi

Siyasilerin yumrukları MGC?de kenetlendi

Siyasilerin yumrukları MGC?de kenetlendi

Rüştü Aydın

Son Güncelleme: 06 Aralık 2008, Cumartesi

Haberi Paylaşın:Siyasilerin yumrukları


MGC’de kenetlendi


 


İki tane dini bayramımız var. Birisi Ramazan, diğeri Kurban bayramı. İki bayramımız da insanlarımızı kardeşliğe, birlik ve beraberliğe davet eden kelimeleri söyletir insanlara.


Bir de artık görsellik var. İnsan; insanları kardeşliğe çağırırken daha dikkatli olmasına davet eden görüntüler var çağımızda. Belge olan görüntüler var artık.


***


Mersin Gazeteciler Cemiyet Başkanı Sayın  Ahmet Ünal’ın tüm gayretleri ile Bazı siyasi parti il başkanlarının MGC’de birlikte bayram kutlamaları geldi gözlerimin önüne. Mersinlilere belge olan bu görüntülerdeki renkler de çok sıcak geldi bana…


AKP Mersin İl Başkanı Abdullah Altın, CHP Mersin il Başkanı Yılmaz Şanlı, MHP Mersin İl Başkanı Mustafa Tece, DSP Mersin İl Başkanı Mehmet Canbaz’ın kolları hep birlikte kenetlenmiş halde havaya kalktı…


Bu tablo bazı kişilere canlı nasip olurken, Mersinlilere ise ekranlarda görüldü.


Düşündüm, gerçekten de içten ve samimi bir şekilde yumruk olmuş bilekler hep birlikte havaya kalktı.


Onlara bir de Ergenekon davasına; Genel Başkanını ve bir çok çalışanını vermiş olan İşçi Partisi İl Başkanı Nazmi Çakır’da katıldı…


Kalkan kolların bir ucu İşçi Partisine yani Ergenekon davasına konu partisinin il başkanı Nazmi Cakır  olurken ;diğer ucunda ise Ergenekon davasını destekleyen AK Parti il Başkanı Abdullah Altın oldu…


***


Bir hayli ilgi çeken bu siyasi tablo oluştu MGC Basın ve Gösteri Merkezinde. İnanın ki bu samimi el kaldırış bana bir ‘oluşumun’ fikrini  çağrıştırdı. Artık Türkiye’de kardeş kavgası olmaz.


Evet ben olmayacağına inanıyorum.


Çünkü; parti yöneticileri bir çok konuda uzlaşırsa milli konularda zaten uzlaşmış olacaklardır.


Bayrak, toprak, vatan duyguları; din dil ırk, inanç konuları ulu orta herkesin ağzında sakız olmasına engel olacaklardır. Hele hele İnsan hakları bahanesi ile milli konularımızı içeren sorunlarla ülkemiz insanları Dünya mahkemelerine hiç gitmeyecektir.


Havaya kalkan kolların kenetlenmiş yumrukları balyoz olduğunda; ABD , AB’nin ülkeleri dahil bir çok emperyalist ülkeler bile dize gelecektir.


Böylece geriye sadece Millet iradesini kullanmak kalıyor. Onu da seçmen sandıkta belirler ve seçilen parti o iradeyi herkese eşit bir şekilde adaletle dağıtır. Görevini bitirir ve  yeniden sandığa gider.


***


Evet kenetlenmiş yumruklar havaya kalktığına göre artık particiliğin ülkemize ışınlamış olduğu  kışkırtıcılık görevide bitmiştir. Bu bitişi de MGC Mersin’de sağlamıştır. Darısı Türkiye geneline.


Bunun içinde Türkiye’yi yönetmek isteyen siyasetle uğraşan insanlarımıza; “Kızılderili” ata sözleri ile destek verelim.


BİRLİKTE SIKILMIŞ KENETLENMİŞ YUMRUKLAR


 HAVADA SAĞLAM DURDUĞU SÜRECE; NELER OLUR?


Kızılderili Atasözü ile yanıtı:


 


“-Eğer herkes bir başkası için bir şey yaparsa dünyada ihtiyaç içinde kimse kalmaz.”


 


Evet  o yumruklar birlik olup Türk Milleti için uğraş verirse sanırım Türk Milleti kendine yettiği gibi Dünya milletlerine de ihtiyaç dağıtır.


 


EĞER O YUMRKLARDAN BİRİ YANLIŞ YAPARSA,


DİĞERİ DE BUNU UYARMAZSA NE OLUR?


İşte Kızılderili Atasözü ile yanıtı:


-Yanlışı gören ve önlemek için eli uzatmayan, yanlışı yapan kadar suçludur.


Bu açık söze yorum yapmaya gerek bile yok…


 


VE… BİRLİK İÇİN HAVAYA KALKAN O YUMRUKLAR;


PARA KAĞITLARINI SAYMAYA BAŞLARSA NE OLUR?


İşte diğer bir Kızılderili Atasözü ile yanıtı:


-Son ırmak kuruduğunda, son ağaç yok olduğunda, son balık öldüğünde, beyaz adam paranın yenmeyen bir şey olduğunu anlayacak. 


Öyle tabi ki ABD’nin dolarları ile ne işimiz var…


O yeşil renkli kağıtlar yenmez ki!? Yenecek olan üretilen buğday, arpa, elma, armut, et süt vs… üretmezsen paran olmuş, dolarların cebini doldurmuş  neye yarar ki?


 


Ne diyelim:


Sayın MGC Başkanı Ahmet Ünal’a siyasilerin gelenek olmasını istediği bu tür bir bayramlaşmayı gündeme almasından dolayı kendini tebrik ederken siyasi Parti Temsilcilerimize de Mersinlilere bu güzel tabloyu sağladıkları için kutlarım.


Ayrıca: Mersinli hemşehrilemin Kurban Bayramını kutlar; Sağlık mutluluk ve esenlik içinde bayram geçirmelerini dilerim.


 


 

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri


Warning: fopen(/home/mersinistikbal/public_html/cache/6f043e75a125c37ee990f116a11c1081.html): failed to open stream: No such file or directory in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 40

Warning: fwrite() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 41

Warning: fclose() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 42