Narenciye Festivali

Narenciye Festivali

Narenciye Festivali

Rüştü Aydın

Son Güncelleme: 08 Kasım 2014, Cumartesi

Haberi Paylaşın:Narenciye Festivali
Mersin’in adı narenciye ile anılır… yıllardır bu böyle bilinir ama bir türlü narenciyenin öne çıkartılması için bir gayret gösterilmediğinden de bol bol yakınırız. Taki birkaç yıl öncesinden bu yana bir şeyler değişinceye kadar.
Narenciye Festivali yapıldı, bir derken iki oldu üç oldu şimdi de 5.sini gerçekleştireceğiz.  “Mersin 5.Uluslararası Narenciye Festivali” adı bu. İcranın başında BORSA Yönetim Kurulu Başkanı Ö. Abdullah Özdemir var.
Her geçen yıl daha da görkemli gerçekleşen festivalin beşincisinin tanıtım toplantısına katıldım. Mersin protokolünün hemen hemen tamamı oradaydı. İsimleri yazılı yerlere oturdular. Hemen önlerinde ise bu yıl festivale renk katacak olan Timsah figürü vardı. Timsah çok ilgi çekti, hatta ben bile başımı timsahın ağzına koyarak bir kare resim çekildim… Neden olmasın? Afrika’nın balta girmemiş ormanlarına bile narenciye pazarlayabiliriz imajı verilmesin?
Konuşmaları dinledim. İcra Komitesi Başkanı Abdullah Özdemir, nükteleriyle tanıtıma renk katarken Narenciye Festivali’ni de kendisiyle öyle bir özdeşleştirmiş ki adeta festivale hakkıyla sahip çıkmış ve içinde gezinti yapıyor gibi hissettim ben. Bütçesini anlatırken, diğer ülkelerin katılımlarından bahsederken, narenciye süslemelerini anlatırken, alandaki narenciye donatımlarının zahmetlerinden söz ederken, gönüllü çalışanların gayretlerini ifade ederken bu iş “benim işim” dercesine sahiplenişini belki birçok organize yapan insanlarda görmemiz mümkün değil. Hatta daha ilerisini de “hesap veririz” diyerek söylüyor. Her festival sonrasında yapılan harcamaları da tek tek kalem kalem dökerek basın önünde şeffaf bir şekilde Mersin kamuoyu ili paylaşan bir İcra Komitesi Başkanı Ö.Abdullah Özdemir. Kendisine başarılar diliyorum.
Tanıtım toplantısında Mersinlilerin Narenciye Festivaline sahip çıktığını gördüm. Özellikle Mersin Valisi Özdemir Çakacak başta olmak üzere Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz ve yerel yönetimlerin desteği, yerel ve ulusal basının tam desteğini öncekilere bakınca  daha net olarak gördüm.
 

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri


Warning: fopen(/home/mersinistikbal/public_html/cache/8c9efeddf242ba03cb145c8d2c1ea70b.html): failed to open stream: No such file or directory in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 40

Warning: fwrite() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 41

Warning: fclose() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 42