Mersin Lobisi

Mersin Lobisi

Mersin Lobisi

Rüştü Aydın

Son Güncelleme: 06 Aralık 2014, Cumartesi

Haberi Paylaşın:Mersin Lobisi
‘Taşlar yerine oturuyor diye güzel bir sözümüz vardır. Her şeyin yerli yerine gelmesi anlamında kullanılır. Tabi ki taşları yerli yerine koyacak bir merkez, bir güç gerekiyor.
Mersin Büyükşehir olalı yıllar geçti ama bir türlü taşlar yerine oturtulamadı. Sadece Büyükşehir adını Mersin için kullanır olduk. İçi boş, içi doldurulmamış kocaman bir şehre Mersin Büyükşehir diyoruz o kadar.
30 Mart seçimlerinin ardından Mersin Büyükşehir in adına yakışır çalışmaların ilk adımı atılır olması gelecek yıllar için bizi ümitlendirdi.
Büyükşehir Belediyesi Daire başkanlarının, müdürlerin yerli yerine oturtulması, işlerini iyi takip etmeleri, ilçe belediyelerle koordineli çalışmaları ve hizmetlerin anında yapılması Mersin adına sevindirici gelişmeler oluyor. Yani taşlar yerine oturuyor.
Ayrıca; Valilik himayelerinde Mersin in İstanbul da tanıtılması açısından, İstanbul Feshane de yapılan tanıtım günleri etkinliğini ben çok önemsiyorum. Burada yine Büyükşehir Belediyesi nin önemli katkılarından bahsetmeden geçemeyiz elbette… Ama eksikler yok muydu elbette vardı fakat bu eksikleri gelecek tanıtım günlerinde, Mersin Lobi si oluşturulmak suretiyle tamamlanacağına inanıyorum.
Neden Mersin Lobisi diyorum, İstanbul Feshane’de yapılan Mersin tanıtım günlerine bazı belediyeler, bazı STK temsilcileri ile kurum ve kuruluşlar katılmadı. Nedenleri üzerinde durmuyorum, ama onların katılması için mutlaka lobi oluşturulmalı. Lobide herkes ama herkes elini taşın altına koymalı. Mersin lobisi oluşturulduğunda ben herkesin elini taşın altına koyacağına inanıyorum. 

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri


Warning: fopen(/home/mersinistikbal/public_html/cache/3ddee4d2256d8f2a93c890a00c2b25cb.html): failed to open stream: No such file or directory in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 40

Warning: fwrite() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 41

Warning: fclose() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 42