2015 Yılı Sevgi Yılı Olmalı

2015 Yılı Sevgi Yılı Olmalı

2015 Yılı Sevgi Yılı Olmalı

Rüştü Aydın

Son Güncelleme: 03 Ocak 2015, Cumartesi

Haberi Paylaşın:2015 Yılı Sevgi Yılı Olmalı
2015 yılı sevgi yılı olmalı. İnsanlar şiddet yerine sevgiyi bağrına basmalı. Her ne olursa olsun şiddetin geçerli bir sebebi olmamalı.
2015’e girerken, sevgili peygamberimizin doğum günü mevlidini idrak ettik. Mersin Ülkücü İşçiler Derneği’nin organize ettiği konferans ve ilahi gruplarının seslendirdiği güzel etkinlik ile yeni yılımıza peygamber efendimizin güzel ahlakından örnekler ve öğütleri  ile girmenin mutluluğunu yaşadık.  
Bizlerde çocuklarımızı yetiştirirken peygamber efendimizin güzel ahlakını öğretmeliyiz. Henüz beş altı yaşlarında iken çocuklarımıza Allah’ı anlatmalıyız. Yeri göğü, kainatı yaratan, canlıları yoktan var eden, onlara hayat veren yüce rabbimizi sevdirmeliyiz. Allah’ı iyi hatırlatmayan ( Allah yakar, Allah keser, Allah çarpar vs…)  güç örnekleri ile çocuklarımızı korkutmamalıyız. Tam aksine Allah ve Peygamber sevgisini öğretmeliyiz.
Ağaç yaşken eğilir veciz sözü gereği çocuklarımızı, beş yaşlarında Allah’ın insanları sevdiğini, onların kötülükten uzaklaşıp iyi insanlar olmasını istediğini, günahlardan kaçınmasını, şeytana uymaması için doğru olan hareketlerin, ibadetlerin yapılmasını istediğini anlatarak ilerleyen yaşlarında kötülüklerden korunmasını sağlamalı ve kötü işler yapmalarına engel olmalıyız.
Aksi halde 8-10 yaşlarında polise, askere güvenlik güçlerine taş atan çocuklar haline dönüşürler. 15-16 yaşlarında araç yakan, hırsızlık yapan insanlar haline girerler. Biraz daha büyüdüğünde ise bölücülük yapar hale gelirler.
Evet 2015 yılı gerçekten sevgi yılı olmalı. Öncelikle inancımız gereği tüm insanları ve insanlığı sevmeli, kucaklamalı, iyilik yapmalıyız.
Bu temennilerimle yeni yılınızı kutlar, sağlık sıhhat içerisinde huzurlu ve mutlu bir yaşam dilerim.

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri


Warning: fopen(/home/mersinistikbal/public_html/cache/fae8475de155494aac6e8a5bfcce2f90.html): failed to open stream: No such file or directory in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 40

Warning: fwrite() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 41

Warning: fclose() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 42