Elektrik Borcu

Elektrik Borcu

Elektrik Borcu

Rüştü Aydın

Son Güncelleme: 26 Ocak 2015, Pazartesi

Haberi Paylaşın:  

Elektrik Borcu

Elektrik üretmek için mücadele yapmak devletin birinci vazifesi olmalıdır. Enerji üretimi için neler yapılması gerekiyorsa devlet yapmalı.

Elektrik olmazsa hayat durur. Neredeyse soluk alamayız hale geliriz. Çünkü elektrikle kazandığımız o kadar çok alışkanlıklarımız var ki bundan vazgeçmemiz mümkün değil.

Cep telefonlarımızın şarzı bittiğinde yolda sokakta, araçta  nerede olursak olalım hemen fişi takıyoruz… Yeter ki şarzı olsun, enerji dolsun rahatça iletişim kurmaya devam edelim. Öyle ya evlerimizdeki araç ve gereçlerimizin çoğu elektrik enerjisi ile çalışıyor… Yani elektrik olmazsa olmazımız.

Sanayilerimizdeki iş makinaları, tarlalarımızdaki seralar, trafik lambaları hemen hemen her şey elektriğe bakıyor. Yani olmazsa olmazımız. Yoksa trafik felç olur, sanayi üretimi durur. Evde hiçbir alet çalışmaz olur. Elektirik sobalarımız ısı vermez. Ne radyo, ne televizyon, ne cep telefonları hiç biri çalışmaz ve iletişimimiz yok olur. Boşuna demedik hayat durur diye… Bu alışkanlıklarımızdan vaz geçersek eğer, Ortaçağ dönemine döneriz.

O kadar önemli ki elektrik enerjisi; devlet sahip çıkmazsa, devlet üretmezse, ürettiği enerjinin bedelini vatandaşından devlet alamazsa ne olur halimiz?

Elbette üretimin bir bedeli olacaktır ve o bedel bir şekilde tahsil edilecektir. Elektrik borcunu ödemeyen kurum, kuruluş ve şahısların hiçbir mazereti olmamalı. Bu borçlarını ödemeliler.

 

Elektrik özelleşti, şirket alacağını tahsil etmek zorunda. Çünkü şirket devlete karşı borçlanmakta, bu borcu da alacağını tahsil ederek ödemek zorunda. Onun için hem devletimize sahip çıkalım, hem hizmetkarlarına…

Elektrik borcunu ödeyen vatandaşlardan olmak üzere sağlıcakla kalın! 

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri