Seçimler

Seçimler

Seçimler

Rüştü Aydın

Son Güncelleme: 06 Şubat 2015, Cuma

Haberi Paylaşın: Seçimler

Gazetemizle ve şahsım ile ilgili İki önemli konu hakkında sözlerim olacak.

Birincisi Milliyetçi Hareket Partisi’nin seçimlerinde İstikbal Gazetesi ve şahsım olarak hiçbir tarafımız yoktur. Taraf denilen sözcüğün içini doldurmak gerekiyorsa Gazete olarak her siyasi partiye yakınız. Şahsım olarak ise MHP’li olmaktan bu güne kadar gurur duydum. Bundan sonrada duymaya devam edeceğim. Bu anlamda benim tarafım Milliyetçi Hareket Partisi’nin yanında olmaktır. MHP’nin mevcut yönetim kadrolarının yanında olmaktır. Bu tarihe kadar hep böyle hareket ettim. Bundan sonra da bu ilkemden taviz vermeyeceğim. Ancak, Gazetemizde yapılan parti aday adaylarının haber ve yayınlanan reklamlarının küçüklüğü büyüklüğü ile taraf belirlenmesine karşıyım. Böyle düşünceye sahip olanlara diyorum ki; lafı olan sözü olan herkes gazetemiz sayfalarında yer bulacaktır.

Diğer yandan önümüzdeki günlerde Mersin Gazeteciler Cemiyeti’nin de seçimi olacak. Uzun süredir MGC’de başkanlık yapan Ahmet Ünal, yeniden seçim yarışında var olmanın gayretini gösterirken, bir dönem MGC Yönetiminde Başkan Yardımcılığı görevinde bulundum.  Üç yıl öncesinde yapılan seçimde ise Ahmet Ünal başkanlığında gidilen seçimde yönetim listesinde yer almadım. Karşısında yer aldım, fakat aday çıkmayınca çabalarımız boşuna oldu. Şimdi yine MGC’nin bir seçim arefesindeyiz. Yine mevcut yönetimin karşısında yer aldım. Çünkü bu kez başkan adaylığı için kararlı olan Sayın İsmail Sağlar’ı destekleyeceğim. Bu kez MHP’li oluşum konuşulmaya başlanmış. Bir dönem Ahmet Ünal MGC Başkanı iken başkan yardımcılığı görevi yaparken de MHP’liydim, ondan önceki Vahap Şehitoğlu dönemlerindeki yönetim kademelerinde almış olduğum görevleri yaparken de ben yine MHP’liydim. Ve hatta üç dönem önce yapılan başkanlık yarışında Mustafa Özgür ile kol kola seçimlere giderken de MHP’liydim… Kanal 2000 Televizyonu Yönetim Kurulu Başkanı Sayın İsmail Sağlar’a MGC Başkanlık yarışında sonsuz destek verince mi MHP’li olduğum konuşulmaya başlandı.

Demek ki, bu seçim farklı olacak. Demek ki bir çok gerçekler ortaya dökülecek, çalışanlarla çalışmayanlar, gazeteci olanlarla olmayanlar belli olacak ve bu kez MGC kurumsallaşacak, düzenli yönetim toplantıları yapacak, MGC’nin yönetim kalbi, Mersin için atacak.  Çünkü, kararlı başkan adayı var. Kararlı destekçileri var, oy’una sahip çıkacak kararlı gazeteci seçmenleri var. 

Neticede varlığımın yegane temeli doğruluktur, dürüstlüktür ve mertliktir. Ben ne isem oyumdur. Allah’a şükür şekilden şekle girenlerden değilim. Verdiğim bir sözün arkasında durur, çalışırım.

15 Şubat 2015 tarihinde  yapılacak olan MHP Mersin İl Başkanlığı seçimi için;  seçilecek yönetime şimdiden başarılar dilerken; MGC’de başkanlık yarışına giren İsmail Sağlar’a da hayırlı olsun diyor ve başarmak için üzerimize düşen ne ise yapmak gayretinde olacağız inşallah. 

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri


Warning: fopen(/home/mersinistikbal/public_html/cache/5e2c9bea969c2195b29faf9c2cffcd08.html): failed to open stream: No such file or directory in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 40

Warning: fwrite() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 41

Warning: fclose() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 42