Tulumba Köprüsü

Tulumba Köprüsü

Tulumba Köprüsü

Rüştü Aydın

Son Güncelleme: 14 Şubat 2015, Cumartesi

Haberi Paylaşın: Tulumba Köprüsü

Nihayetinde meclis kararı alındı. Halk arasında Tulumba Köprüsü olarak bilinen kavşak düzenlemesi için Mersin Büyükşehir Belediyesi Meclis kararları ile yıkım için düğmeye bastı.  Yeni kavşak düzenlemesi bittiğinde şehir içi trafiği çok rahatlayacaktır.

Saat 17.00 gibi otomobilinize metropol civarından binerek Mezitli ye kadar bir gitmeyi deneyin. En az bir saatinizi alır. Halbuki normal şartlarda bu yolu 15 dakikada almanız gerekiyor.

Tulumba kavşağı ile başlayacak olan Mersin şehir içi trafiğini rahatlatma projeleri peş peşe gelmeli Çünkü, her geçen ay Mersin trafiğine yeni araçlar giriyor.

Mersin Büyükşehir Belediye yönetimini devralan Başkan Sayın  Burhanettin Kocamaz için halk beş yıllığına yetki verdi. Ve yetkiyi vermesinin en önemli sebebi “Bu adam yapar” cümlesi olmuştur.  Bu adam yapar derken elbette Mersin şehir içi trafiğinin rahatlatılması projeleri ilk sıraları almaktaydı ve hizmetin birinci yılında bu projeleri tek tek başlatıyor Başkan Kocamaz.

Halk memnun, esnaf memnun, iş adamları memnun ama bazıları memnun olmuyor.

“Neredeyse bir yıl oldu hala bir hizmet yok!”

“Yapılan tek iş, işçileri işten çıkarmak”

Vs… gibisinden eleştiriler ile bir yılını bile doldurmayan Belediye Başkanını beğenmeme yarışına giriyorlar.

Mersin Büyükşehir Belediyesi nin sınırları genişledi. Tüm il Büyükşehir oldu. Köyler mahalle oldu, insanların hepsi büyükşehirli oldu. Bu ne demek Mersin Büyükşehir Belediyesi yeniden yapılanıyor demektir. Bu yapılanmanın ilk Belediye Başkanı ise Sayın Burhanettin Kocamaz oldu. Yani Kurucu Başkan. 

MHP adına seçilen Sayın Burhanettin Kocamaz ın 20 yıllık Tarsus Belediye Başkanlığı tecrübesini bilmeyen yok. Yeniden yapılanan büyükşehir için bir yılda yeni bir hizmet beklemek ise acımasızlıktır.

Hizmete susamış Mersinliler için Büyükşehir Belediyesini; Daire başkanları müdürler ve çalışanları ile yönetmek gerekiyor. Bu kadronun iyi hizmet vermesi için zaman gerekiyor. 

Zamanı gelince hepimiz göreceğiz ki, Mersin in şehir içi trafiği gıpta edilecek bir rahatlama içine girmiş, Mersin in doğu girişi “İşte Mersin bu!” dedirtecek şekilde güzelleşmiş. 60-70 yıllık eskimiş, yıkılmaya yüz tutan binalar yerine daha görkemli modern yapılar yükselmiş bir Mersin i hep birlikte göreceğiz. Ve diyorum ki eleştirmek için hizmet yapılmıyor demek için henüz çok erken.

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri


Warning: fopen(/home/mersinistikbal/public_html/cache/fab423d7a0f99cc340f4ad26819d3904.html): failed to open stream: No such file or directory in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 40

Warning: fwrite() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 41

Warning: fclose() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 42