Kazanan İsmail Sağlar ve Ekibi Oldu

Kazanan İsmail Sağlar ve Ekibi Oldu

Kazanan İsmail Sağlar ve Ekibi Oldu

Rüştü Aydın

Son Güncelleme: 28 Şubat 2015, Cumartesi

Haberi Paylaşın:  

Kazanan İsmail Sağlar ve Ekibi Oldu

Kanal 2000 Televizyonu Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Sağlar’ın, Mersin Gazeteciler Cemiyet başkanlığı için çalışmalara başlaması ile MGC tarihi günler yaşamaya başladı. 21 Şubat’ta alınan hazirun listesi ile 391 sayısına ulaşan üyelerde sevinç heyecan ve coşku vardı. Sayın İsmail Sağlar aday olarak çıkmamış olsaydı, MGC’nin üyelerinin çoğu seçimden bile haberleri olmayacaktı.

İsmail Sağlar ve ekibi çok kısa bir zaman içinde ilçelerde yaptıkları üye ziyaretleri ile MGC’nin varlığının hissedilmesini sağlarken, üye olsun olmasın tüm gazetecileri tek tek bularak sohbet etmesi, onların birer gazeteci olarak anılmasını sağlaması takdire şayandır. Kendilerini kutluyorum.

Bu gezilerde mesleklerine sahip çıkan ve MGC üyesi olamayan, ya da olmuş ama listelerde ismini bulamayan gazetecilerin düşünceleri, duyguları seçim gününe yansıdı. Cumartesi günü gazeteciler seçimini yapmak için bir araya geldiler. Seçimde söz alan gazeteciler tepkilerini tek tek dile getirdiler.  

Tüzük değişikliği için açık oylama dedi divan, kaldırılan ellerin sayılması bile olay oldu. Sayamadılar. En sonunda tüzük geçmiştir anonsuyla noktayı koydu divan… Tüzük değişikliği öncesinde İsmail Sağlar, kapalı oylama olsun dedi, kabul edilmedi. Açık oylamada, isim okunarak evet/hayır cevabının alınmasını istedi. Onu da divan kabul etmedi. Demokratik isteklerin kabul edilmeyişinin ardından İsmail Sağlar ekibi ile birlikte seçimden çekildi. Kendisini bu onurlu duruşundan dolayı kutluyorum.

Gerçekten kısa bir sürede Mersin’de bir gazeteciler cemiyeti olduğunu Anamur’dan Çamlıyayla’ya kadar ekibi ile birlikte hissettiren İsmail Sağlar olmuştur. Gazetecilik mesleğine sahip çıkan üyelere güven vermiş, bir dönem birbirlerine tepkili cemiyet üyelerini Ahmet Ünal etrafında birleşmelerini sağlamış ve birleşenleri de; İsmail Sağlar seçim kazanacak endişesine yol açmıştır. Bu endişe ile 11 kişi olan MGC yönetim kurulu listesi ise 15 kişiye çıkartılmıştır. Yüksek İstişare Kurulu ve Komisyonlar oluşturup listede yer alan isimlerin sayısını arttırılmıştır. Amaç tabiî ki İsmail Sağlar ve ekibi  kazanmasın!.

Sayın İsmail Sağlar belki o seçimi kazanmadı ama MGC’de çok şey kaybetti. İtibar güven ve inandırıcılık ile  samimiyet ve doğruluğu kazanan ise Sayın İsmail Vedat Yalçın Sağlar olmuştur. 

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri


Warning: fopen(/home/mersinistikbal/public_html/cache/38b8e7723ffb2ac37d1653a9f4d05038.html): failed to open stream: No such file or directory in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 40

Warning: fwrite() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 41

Warning: fclose() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 42