Yeni Mersinimiz

Yeni Mersinimiz

Yeni Mersinimiz

Rüştü Aydın

Son Güncelleme: 14 Mart 2015, Cumartesi

Haberi Paylaşın: Yeni Mersinimiz

 ‘Yeni’ kelimesi bizlere eskiyi hatırlatması gerekir.

Fakat yeni doğan bir bebeğin eskisi olur mu?

Kafa karıştırma sözcüklerini bir kenara bırakırsak, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’de yeni doğmuş bir bebek misali ‘yeni’dir. Hala o günleri bizlere anlatabilen insanlarımız var, yani o kadar genç ve yeni bir Cumhuriyet. Bu Cumhuriyet; İnönü’leri, Menderesleri, Demirelleri, Ecevitleri, Erbekanları, Özalları, Türkeşleri, Erdoğanları yetiştirdi. Siyasette yetişen isimlerden örnek verdim ama  aynı şekilde kültür, edebiyat ve sanatta, ekonomide, ilimde, fende her alanda çok değerli ilim adamlarımızı yetiştirmiştir. Hem de dayatma ve baskı olmadan özgür bir rekabet ortamında yetiştirmiştir.

Yeni Türkiye’yi büyütüp, geliştirip, güzelleştirip güçlü kılmak varken, eski aramaya hiç gerek yok.

İlimiz Mersin’de de yeni anlamında çok gelişmeler oluyor. Mersin Büyükşehir Belediyesini MHP’li Belediye Başkanı kazandı. Ondan önceki (eski) belediye başkanı CHP’liydi. Üç dönemdir hizmet verdi.

Tıpkı Yeni Türkiye’de eski aramamıza gerek olmadığı gibi Yeni Mersin’de de eski aramamamıza gerek yok.

Yeni doğmuş bir bebek gibi Mersin Büyükşehir Belediyesi’ni hep birlikte büyütüp, geliştirip, güzelleştirip güçlü kılmalıyız.

Çünkü başka Mersin yok!

4 Mevsim’i bir arada yaşayabileceğimiz başka bir kent yok. 

Mersin’in tüm ilçe sınırları ile yeni büyükşehir oluşuyla, yeni başkanıyla, yeni hizmet birimleriyle, yeni Otogarıyla ve İstanbul’dan, Ankara’dan (Mersin tanıtımlarıyla) Mersin’e yeni bir bakış açısıyla yepyeni bir kent Mersin. Marka kent Mersin.

Doğasıyla, kültürüyle, turizmiyle, tarımıyla, sanayisiyle, limanıyla velhasıl her yönüyle harika bir Mersin… Bizim Mersinimiz!

“Eski’de hayır olsaydı, bit pazarına nur yağardı” atalarımız çok güzel söylemiş, eski ile uğraşmaya devam edersek, fitneciler de, ayrımcılarda boş durmaz, devletin iş makineleri taşlanır ve bizi birbirimize düşürür.

Mersin Büyükşehir’de yeni yapılan başta yeni otogar olmak üzere her hizmete sahip çıkılmalı. Çünkü Mersinliler geçtiğimiz yıl (2014) 30 Mart’ta verdiği oylarla, MHP’li Burhanetttin Kocamaz’a bu yetkiyi verdi. Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı seçti ve Mersin’de değişim istedi. Yenilik istedi. O halde bir beş yıl süresince yapılacak hizmetleri görmek gerekir.

 

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri


Warning: fopen(/home/mersinistikbal/public_html/cache/bd05d0a1ea740a9497c48e99becff9ec.html): failed to open stream: No such file or directory in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 40

Warning: fwrite() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 41

Warning: fclose() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 42