Başkan Kocamaz’ın Bir Yılı

Başkan Kocamaz’ın Bir Yılı

Başkan Kocamaz’ın Bir Yılı

Rüştü Aydın

Son Güncelleme: 04 Nisan 2015, Cumartesi

Haberi Paylaşın: Başkan Kocamaz’ın Bir Yılı

Mersinliler 30 Mart 2014 günü bir karar verdi ve MHP’li Belediye Başkan adayı Burhanettin Kocamaz’ı seçerek Mersin Büyükşehir Belediyesi’ne başkan yaptılar.

Bir yıl geçti.

Başkan Kocamaz o geçen bir yılı değerlendiren basın toplantısı yaptı. Basın toplantısını Mersin Büyükşehir Belediyesi Kongre ve Sergi Sarayı’nda yaptı.

Kongre ve Sergi Sarayı yapıldığı günden bu yana;  katılımın yoğun olduğu, her kesim insanın katıldığı ve MHP’li Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin hizmetlerinin anlatıldığı bir ortama ilk kez ev sahipliği yaptı. 

Salonun içi de doldu dışı da. Dışarıda olanlara dev ekran kuruldu.

Mersin Valisi’nin, Garnizon Komutanı’nın, İlçe belediye başkanlarının, her siyasi partiden temsilcinin, her STK’dan temsilcinin, mahalle muhtarlarının, belediye meclis üyelerinin, daire başkan ve müdürlerin katıldığı resepsiyon göz doldurdu.

Bu katılımı neden önemsiyorum onu anlatacağım.

MHP’li bir belediye başkanının davetine her kesimden insanın katılması demek, MHP’nin yönetimlerdeki başarısının küçümsenemeyecek kadar büyük olduğunu göstermesi içindir. MHP’ye vatandaş yetki verdiği takdirde sadece belediyeleri değil, ülkeyi de aynı başarı ile yönetecek demektir.

Başarıyı görmek istemeyenler olabilir. Bir yılda Başkan Kocamaz hiçbir şey yapmadı diyebilirler.

Tüm ilçelerin büyükşehir olduğu bir ortamda, köylerin mahalleye dönüştüğü bir Mersin’de ve 15 yıldır hizmete susamış Mersinliye hizmet etmenin öyle bir yıla sığmayacağını herkes biliyor. Onun için hizmette bir yılını değerlendiren Başkan Kocamaz’ın davetine herkes ve her kesim isteyerek katıldı. Mersinliler Mersin Büyükşehir’e sahip çıktı.

Bir yıl içinde Başkan Kocamaz, tüm STK’ların hiçbirini ayırt etmeden etkinliklerine kucak açtı, bizzat katılım gösterdi, siyasi görüşlerine bakmaksızın her iş adamının işyeri açılışlarında kurdele kesti.

Kültür değerlerimizin tanıtımı ve anma konularında yine bir yıl içinde, Mersin Büyükşehir Belediyesince ilk kez yapılan onlarca etkinlik düzenlendi.

Mersin şehir içi trafiğinin rahatlatılmasına yönelik projeler üretildi. Yeni otobüsler alındı. Spora ve sporcuya destek verildi. İlk kez çalıştay ismini duymaya başladık ve her alanda Mersinlilerin katılımı ile çalıştaylar düzenlendi. Sorunlar ele alındı,  projeler üretildi. 

Çevre temizliği doruğa çıktı. Ağaçlar budandı yollar süpürüldü, çiçekler rengarenk açmaya başladı.

Daha çok örnekler sunulabilecek hizmetler bir yıl içinde yapıldı. Benim bu kısıtlı sayfadan aktarabileceklerim bu kadar ancak son söz söylemek gerekirse; Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin  bir yıl içindeki hizmetlerinin değerlendirildiği etkinliğe katılım muhteşemdi. Herkesimden insanı ilk kez Mersin Büyükşehir Belediyesi kucaklamış oldu. 

xnxx

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri


Warning: fopen(/home/mersinistikbal/public_html/cache/eef8e5f627c2e5b703c914a279c1574c.html): failed to open stream: No such file or directory in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 40

Warning: fwrite() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 41

Warning: fclose() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 42