Oktay Öztürk

Oktay Öztürk

Oktay Öztürk

Rüştü Aydın

Son Güncelleme: 16 Mayıs 2015, Cumartesi

Haberi Paylaşın: Oktay Öztürk

MHP siyasetinde önemli bir isim. MHP Genel Başkan Yardımcısı. Türk Milliyetçilerinin, Ülkücülerin sevdiği iyi bir siyasetçi, Erzurumlu Oktay Öztürk,  Mersin’de birinci sıraya kontenjan adayı olarak gönderildi. Partilerin kontenjan adayları aynı zamanda gittiği ilde partinin çalışmalarını yakından takip ederek, partiye gönül vermiş isimlerin, seçimde aktif olarak yer almalarını sağlarlar. Mevcut yönetimle birlikte, geçmiş yıllarda hizmet etmiş parti yöneticilerini kucaklayıp onlarla birlikte seçim gününe partiyi hazırlar.

Seçim çalışmalarına İlçe teşkilatlarının ziyaretleri ile başlayan Oktay Öztürk,  seçim ofisi açılışı ile Mersin’de MHP’nin var olan gücünü fazlasıyla anında hissettirdi. Basın arkadaşlarımızın çoğu, MHP’nin vekil sayısını tahmin ederlerken dört’ten aşağısını hiç düşünmüyorlar.  Hatta bazıları dört artı bir derken bazıları da beş artı bir diye de yorum yapıyorlar. Demek ki Oktay Öztürk, ismi Mersinlilere bir heyecan getirdi.

Geçtiğimiz bir Pazar günü seçim gezilerine bende katıldım. Gözne’de Yörük çadırlarının kurulduğu bir ovadaki etkinliğe katıldı Oktay Öztürk, Yörüklerin sevgisi gözlerinden okunuyordu. Kucakladılar, sarıldılar objektiflere poz verdiler. Aynı günün akşamı seçim büroları açılışlarını takip etti ve Mersin’deki Erzurumluların derneğinin toplantısına katıldı. Yüzlerce Erzurumlu, hemşerileri Oktay Öztürk’le tanışmanın heyecanını yaşadılar. Hatta çay sohbetinde bir Erzurumlu vatandaş “ Biz sizi Adana’dan Milletvekili adayı olarak görmek istiyorduk, ama Mersin’e nasip oldu, Keşke Adana’dan… ”sözleri ile bir anda dikkatleri üzerine çekti.

Kişiliği, siyasi duruşu, bilgi ve tecrübeleri ile halkın özlediği bir siyasetçi olan Oktay Öztürk, Mersin’in duayen gazetecilerinin katıldığı kahvaltı sofrasında yaptığı konuşma ile de basın camiasının dikkatini üzerine çekti. “MHP gerçekten 7 Haziran seçimlerine oldukça iddialı hazırlanmış” sözlerini söyletti. Basın mensuplarının sorularına da net cevaplar veren Oktay Öztürk, Meral Akşener için ortaya atılan kaset iddiaları içinde çok konuşulacak güzel bir cevap verdi. “Meral Akşener hanım düz bir mermer duvar gibidir. Meral hanıma neyi atarsan at yapışmaz, aşağıya iner, ancak atanın suratına yapışır.”

Mersin’i çok kısa bir zamanda karış karış gezerek Mersinlileri 7 Haziran’da MHP’ye oy vermeye davet eden MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Mersin Milletvekili Adayı Oktay Öztürk’ün en büyük destekçileri teşkilat yöneticilerinin yanı sıra elbette Merkez’de Mersin Büyükşehir belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz ve Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna’dır. Diğer MHP’li İlçe belediye başkanları da önemli bir artı değer veriyorlar. 

Öyle ki, 11 Milletvekili Adayı sahada sanki birinci sıra adayıymış gibi çalışıyorlar, seçim büroları peş peşe açılıyor. Sokaklar caddeler üç hilalli bayraklarla süsleniyor. Giydirilmiş araçlar Mersinlilerin dikkatini çekiyor…  Basın koordinasyonu haber servisleri ile katkı sağlarken yerel tv’ler adeta MHP’li adaylarla sohbet etmek için yarışıyorlar. Bu tabloyu bir önceki seçimde görmemişti Türk Milliyetçileri… Şimdi görüyorlar.

Bu farkı, fark ettiren sanırım MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Mersin Milletvekili Adayı Oktay Öztürk oldu… Kendisine başarılar dilerken, her zaman olduğu gibi 7 Haziran seçimlerinde kazanan Mersin olsun.

 

 

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri


Warning: fopen(/home/mersinistikbal/public_html/cache/537af9b85048b00a1691f3ae5e9b0cd3.html): failed to open stream: No such file or directory in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 40

Warning: fwrite() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 41

Warning: fclose() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 42