Yarış

Yarış

Yarış

Rüştü Aydın

Son Güncelleme: 07 Mayıs 2015, Perşembe

Haberi Paylaşın: Yarış

Geçtiğimiz hafta, seçim heyecanı başlıklı yazımda anlatmaya çalıştığım heyecan bitti. Yeni bir seçim gününe kadar seçim heyecanlarına ara vereceğiz.

Pazar günü yapılan milletvekilliği genel seçimleri, öncekilere bakışla çok farklı oldu. %10’luk seçim barajı ister istemez partileri gerdiği gibi ülke insanlarını da gerdi. Özellikle bir etnik partinin barajı geçip geçmeyeceği çok tartışılırken patlayan bombalar ilgi çeken soruları beraberinde getirdi. İktidar partisinin oy kaybedeceği endişesi ile alttan yukarıya herkes oy toplama yarışına katıldı. Kesin olmayan sonuçlara göre tek başına iktidar gözükmüyor. Ayrıca artık  muhalefete hazır ol mesajı verildi… Seçim yarışları önümüzdeki seçimlerde daha da heyecanlı olacağa benziyor.

Halsiz ve takatsiz kalsakta, bizlerden daha güçlü olanlarla yarışacak olsak ta,  eşitsizlik, haksızlık ve adaletsizlik olsa da yarış heyecanından vaz geçecek miyiz?

Hayır!.. Yarışmaya ve heyecana devam etmeliyiz.

Seçim yarışı güzeldi. Yarışmak daha da güzeldi. Peki eşit şartlarda mı yarışıldı?  Bu sorunun yanıtını Murat 124 fıkrası ile düşündürmek istiyorum…

“Murat taksi arıza yapar ve şoförü yolun kenarında yardım edecek bir araç bekler. Bu arada Ferrari gelir ve durur. Murat taksinin şoförü benzinliğe kadar aracını çekmesini rica eder. Ferrari’nin sürücüsü tamam der yalnız” Ben hızlı giderim. Çok hızlı gidersem ara ara selektör yap yavaşlarım” der. Yola düşerler.  Ferrari hızlanınca ara ara murat taksi sellektör yapar, Ferrari yavaşlar. Az sonra bir Porshe, Ferrari’nin yanına yaklaşır ve sürücüye yarışalım mı der. Yarış başlar. Ferrari hızlandıkça Murat sellektör yapar ama nafile gittikçe hızını arttırır Ferrari, ardındaki Murat takside hızlanır ve sellektör yapmaya devam eder. . .

Bu arada yolu izleyen trafik kontrol ekipleri, durumu telsizden bildirmektedir. Ana yolda Ferrari ile Porshe yarışıyor ama işin ilginci onları selektör yaparak geçmek isteyen bir Murat 124  var” Der.

Evet, güçsüzde olsak, eşit şartlar olmasa da yarışmaya devam.  Bakarsın Ferrari çekiciliği bırakıp Murat 124’e yol vermek zorunda kalabilir. 

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri


Warning: fopen(/home/mersinistikbal/public_html/cache/88661008812e1a9f719217897fde33c8.html): failed to open stream: No such file or directory in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 40

Warning: fwrite() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 41

Warning: fclose() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 42