MEYAD Farkı

MEYAD Farkı

MEYAD Farkı

Rüştü Aydın

Son Güncelleme: 28 Temmuz 2015, Salı

Haberi Paylaşın: Toroslar/ Yeniköy Şiir Festivali’ni kutladık. Güzel bir yaz akşamında serin bir yayla havasında kutlanan festival coşkusu görülmeye değerdi. Tabiki ülkemizin içinde bulunduğu terör saldırılarıda olmasa çok daha iyi olacaktı...Hükümetimiz mücadelesini sürdürüyor. Bizlere de;  şehit olan polis ve askerlerimize terörde hayatını kaybeden yurttaşlarımıza Cenab- ı Allah’tan rahmet dilerken, bir fatiha okuyor ve. Mekanları Cennet olsun diyerek ailelerinin acılarını paylaşmak düşüyor. 
Etkinlikteki konuşmamı sizlerle paylaşıyorum: 
  “Sevgili Dostlarım, Saygıdeğer Protokol, Sizlerle bu güzel Yeniköy yaylamızın serinliğinde bir arada olmaktan çok mutluyum. Sevinçliyim… Hepiniz… Hoşgeldiniz!

Şehir dediler, şehirde şiir okuduk, 
şehirde söyleştik. Yayla dediler, işte yayladayız. 
Geçtiğimiz yaz Bekiralanındaydık… Şimdi Yeniköy deyiz… 
Bu serin havada şiir okuyup söyleşide bulunacağız ve sanatçımızın konseri ile coşacağız!

Yazarlar Derneği ne üye olmak; Okumayı teşvik etmek demektir. 
Düşünmeyi geliştirmek demektir.
Dahası yazmayı özendirmek demektir.

Bizler onun için varız!.. Okuyacağız, düşüneceğiz ve yazacağız. 
Okumanın önemini bilmek kadar, okumayı teşvik etmekte bir o kadar önemli. 
Okumak için elbette ki yazılı eserlere ihtiyacımız var. 
Mersin de yazar olan herkesin kitap sahibi olmasını gönülden istiyorum. Çünkü “oku” dediğimiz zaman okuyucu kardeşimize, okuyacağı bir kitap, dergi ya da gazete vermemiz gerekiyor. 
İşte Mersin Yazarlar Derneği bunun için var!
Okuyan insan bilgili olur. Bilgi sahibi olanlar ise güçlü olurlar. Özgür olurlar. Yıkılmazlar… Elbette!...
Birlikten güç doğar. Güçlü yapıları ise yıkmak kolay değildir. Allah ın izniyle, Mersin Büyükşehir de Mersinli Yazarlarla birlikte artık; ünlü bir yazar olmak için, başka şehirlere ihtiyacımız kalmayacak!
Kitaplarımız, Mersin de dizilecek, Mersin de basılacak, Mersin den reklam edilecek ve Mersin den dağıtım yapılacak… Neden?
Çünkü Biz Mersinliyiz. Mersinli Yazarlarız!.. 

Bunun için, eli kalem tutan, bende yazı hayatında varım diyen; ister şiir-roman hikaye- araştırma ne tür olursa olsun kitabı olsun, ister internette yazsın, isterse gazetede, ister dergi de  köşe yazarı olsun. İsterse görsel medyada tartışma konuğu olsun. İsterse fırçasıyla tuvale resim çizsin, herkesi Mersin Yazarlar Derneği ne Üye olmaya davet ediyorum. 

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri


Warning: fopen(/home/mersinistikbal/public_html/cache/bb2abeeebaa3eb263929ebe04b35572a.html): failed to open stream: No such file or directory in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 40

Warning: fwrite() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 41

Warning: fclose() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 42