Kızkalesi Yerel Medya Ödülleri

Kızkalesi Yerel Medya Ödülleri

Kızkalesi Yerel Medya Ödülleri

Rüştü Aydın

Son Güncelleme: 15 Ağustos 2015, Cumartesi

Haberi Paylaşın: “Kızkalesi Yerel Medya Ödülleri”

1970’lı yıllardan beri Mersin’de Gazeteciler Cemiyeti var. Zaman zaman gazetecilik için çok ciddi çalışmalar yaptı. Son yıllarda ise adeta durgunluk içinde.

Hiçbir sosyal, kültürel ve mesleki çalışmalar içinde olmayan gazeteciler için Erdemli Belediyesi adeta umut oldu.

“Kızkalesi Yerel Medya Ödülleri” adı altında 29 dalda yarışma başlattı. Hem de bölgesel nitelikte olup, Hatay, Osmaniye Adana ve Mersin’li gazetecileri kapsıyor. Önümüzdeki yıllarda illerin sayısının daha da genişletilmesi düşünülüyor.

Televizyonların, radyoların haber sunucuları, Haber görüntüleri, haber kurgusu, radyo programları, görsel, işitsel ve yazılı basında  en iyi muhabir, en iyi haber, en iyi mizanpaj, spor dallarında, söyleşi dallarında ve internet sayfalarında yarışmalar var… Tam 29 dalda yapılacak bu yarışmalar için Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, il il gazetecileri ziyaret ederek bilgilendirmede bulunuyor. Geçtiğimiz hafta içinde de Mersin Gazeteciler Cemiyetini ziyaret ederek burada başkan Ahmet Ünal ve gazetecilerle sohbet ederek yarışma hakkında bilgi verdi.

Juri üyeleride üniversitelerin iletişim fakültelerinden seçilmiş hocalarımızdan, ulusal yayın yapan kuruluşlardan çok değerli kişilerden oluşturulmuş.

Gazetecilerin yarışmaya katılımı mutlaka sağlanmalı. Bu Hem ilimizin tanıtımı için hem de Kızkalesi gibi çok önemli bir truristik bölgemizin tanıtımı için gereklidir.

2014 yılının en başarılı medya temsilcilerini seçmek için son başvuru tarihinin ise 21 Ağustos olduğu duyuruldu.  Daha geniş bilgi için: www.erdemli.bel.tr adresinden yada Erdemli Belediyesi’ni arayabilirsiniz.

 Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu’ya ve bu yarışmada emeği geçen herkese şimdiden teşekkür ediyor başarılar diliyorum.

 

 

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri


Warning: fopen(/home/mersinistikbal/public_html/cache/3cdf8340b9a60c005a98dba338644e17.html): failed to open stream: No such file or directory in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 40

Warning: fwrite() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 41

Warning: fclose() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 42