Daldan Düşmek

Daldan Düşmek

Daldan Düşmek

Rüştü Aydın

Son Güncelleme: 27 Ağustos 2015, Perşembe

Haberi Paylaşın:  

Daldan Düşmek

Dokuz Işık kitabını okuduğumda, kendimce güzel bulduğum anlamlı  cümleleri not almışımdır. Bunlar içinde “Dalından düşen yaprağın akıbetini rüzgar tayin eder” özdeyişi de vardır.  Yüksekokulu okuduğum 1983-1985 yılları arasında çıkartmış olduğum “Aile” adlı el yazmalı gazetemde de Merhum Başbuğ Alparslan Türkeş’in bu sözüne yer verdim.  Neden derseniz? Çünkü, birlikte hareket etmeyi düşündüren, beraberce yaşamanın önemine vurgu yapan, hedefleri bir ve beraber olan insanların bir arada güç-kuvvet olacaklarını anlatan bir sözdür.

Güç olunca, elbette haklı olan davanda başarıya koşabilirsin. Hedefine sağ-salim varabilirsin. Ve yıkılmaz bir kale olursun.

MHP bir güçtür.

Emperyalist güçler, Türkiye’nin birlik ve beraberliğinin bir güç olduğunu bildikleri için bu gücü zayıflatacak ne kadar malzemeleri varsa hepsini kullanmak istiyorlar.  Birlik ve beraberliği güçlü olarak en iyi temsil eden kuruluşlardan biri Milliyetçi Hareket Partisi’dir. Ülkücü gençleri ile birlikte partililer adeta bir yumak gibi birbirlerine kenetlenmişlerdir. Bu yumağı çözmenin zorluklarını bilenler her yolu deneyerek ipin ucunu yakalama peşindeler. Yakalar gibi olsalar bile bir bakıyorsunuz MHP daha da güçlenmiş.

2011 seçimlerinde kasetlerle saldırıya geçtiler, barajın altı hedeflenmişti ama MHP’nin daha da yukarıda yer alması onları bir hayli şaşırtmıştı.

Elini bozkurt yapanların ülkücü gösterildiği eylemlerle kavgacı görüntüsü verilmeye çalışılsa da MHP’lileri partilerinden soğutamadılar. Liderini, olmadık sözlerle eleştiri yağmuruna tutmalarına rağmen hiçbir zaman başarılı olamıyorlar.

Yine de emellerinden vazgeçmiyorlar.

Son halka, Başbuğ Alparslan Türkeş’in oğlu Tuğrul Türkeş. Bakanlık teklifini kabul ederek,  MHP’den vazgeçti.  Yel kayadan bir şey götürmez derler. Bunu bildikleri halde; MHP, on bin de bir oy kaybetse bile onlar için altın değerinde olur.

Ve Rahmetli Başbuğ Alparslan Türkeş’in  “Dalından düşen yaprağın akıbetini rüzgar tayin eder. “sözü her daim bugünde geçerliliğini sürdürüyor.

Birlikte hareket edenler, davası için güç olmaya devam eder.

 

 

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri


Warning: fopen(/home/mersinistikbal/public_html/cache/53fe71fe33fdf82d66a20920b9d8a889.html): failed to open stream: No such file or directory in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 40

Warning: fwrite() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 41

Warning: fclose() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 42