Vere Vere

Vere Vere

Vere Vere

Rüştü Aydın

Son Güncelleme: 05 Eylül 2015, Cumartesi

Haberi Paylaşın: Vere Vere

Artık vere vere sona geliyoruz. 7 Haziran seçimlerini beğenmedik, 1 Kasım dediler. O tarihte gelince yine vereceğiz oylarımızı. Sonuçta beğenip beğenmeyeceklerini şimdiden bilmek çok zor.  Öyleki;  partilerin önemli isimlerinin transfer edildiği, siyasi düşüncelerin bir birine karıştırıldığı, hergün güvenlik güçlerinin şehit edildiği ortamda gidilen bir seçimde ne olacağını hesap etmek gerçekten zor.

Diyorlar ki Ak Parti tek başına iktidar olmazsa yine bir seçim daha…

Diyorlar ki bu kez koalisyon kesin kurulur.

Sonucun ne olacağını kestirmek o kadar zor ki iktidar partisi sürekli istiyor Türk milleti de oylarını veriyor. Ama bu kez tek başına iktidar olacak kadar bir oyu verir mi bilmem…

Tabi ki huzur için tek başına iktidar şart!..

***

Evden hangi eşya istenirse onu hemen gelen kişiye veren bir kadının halini düşünsenize.  Kocası kazanıp eve eşya alsın karısı isteyenlere versin. Olacak iş değil ama işin içine hırsızlık girince oluyor işte. Bu güzel fıkrayı sizlerle paylaşmak ve yorumu da sizlere bırakmak istiyorum.

Evde huzur var mı yok mu?

Hırsızlar hiç boş durmaz. Planlarını yapar ve eve girer. Bu kez hırsız dama çıkmış. Damdaki televizyon antenini kesmiş ve gitmiş. Bu arada televizyonda güzel bir film seyreden evin beyi, bir anda televizyonun yayınının kesilmesi üzerine televizyonla biraz uğraşmış düzelmeyince, yatmış uyumuş. Sabahta işine gitmiş.

Bey işe gidince, hırsızda hemen evin kapısını çalmış. Kapıyı açan kadına, “beni bey gönderdi. Televizyon bozulmuş galiba onu alıp tamir edeceğim” demiş. Kadın inanmış hemen televizyonu vermiş…

Bey eve gelmiş. Televizyon yerinde yok. Karısının; “senin gönderdiğin birine verdim” deyince, adam sinir krizi geçirmiş ama yapacak bir şey yok tabi ki…

Bir gün ikindin vakti balkonda çay içerlerken, yoldan televizyon hırsızı neşeli neşeli geçiyormuş geçerken de balkona bakıp gıcık veriyormuş… kadın hemen tanımış: “ Bey bu adam bizim televizyonu çalan hırsız” demiş… Der demez adam pijamalarıyla birlikte aşağıya inip adamı kovalamaya başlamış.

Az sonra, diğer bir hırsız evin kapısını çalar. Kadın kapıyı açar, Hırsız; “ Abla, beni karakoldan gönderdiler, polisim. Abi hırsızı yakaladı. Pantolonuyla cüzdanını istiyor.” Der demez kadıncağız hırsızın yakalandığı haberinin sevinciyle hemen pantolonuyla kocasının cüzdanını hırsıza verir. Bu arada hırsızı kovalayan adamcağız soluk soluğa eve geri dönmüş ama duyduğu haberle sinir krizini bu kez daha şiddetli geçirmiş.

Hikaye bu ya!.. Evde, huzur var mı yok mu? Siz söyleyin!

 

 

 

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri