Gezdim ,Gördüm ve Yazdım

Gezdim ,Gördüm ve Yazdım

Gezdim ,Gördüm ve Yazdım

Rüştü Aydın

Son Güncelleme: 19 Eylül 2015, Cumartesi

Haberi Paylaşın: Gezdim ,Gördüm ve Yazdım

Laf üretmek yerine, yerinde tespit etmek her zaman olumlu sonuç verir. 

Mersin’in batısına ikinci bölge derler. Gazeteci olarak ikinci bölgeyi gezdim. İnsanlarla görüştüm. İş adamları ile sohbet ettim. Parti başkanları ile gündemi konuştum ve belediye başkanlarının ilçelerdeki çalışmalarını izledim. Anamur’da teröre tepki yürüyüşüne katıldım.

Bayrak sevgisi, vatan sevgisi kardeşlik ve birlikte hareket etmenin doruğa çıktığı ikinci bölgede ki sohbetlerden edindiğim düşünce ise 1 Kasım seçimlerinde çok farklı sonuçlar çıkacak. MHP açık ara öne çıkıyor. Zaten partilerin milletvekili aday listeleri incelenirse bu değerlendirmem doğru çıkar. Listelere bakılınca, seçilebilir yerlerden konan milletvekili adayları ikinci bölgeden. Demek ki bu bölgeye daha çok önem veriliyor.

Anamurlular şehide saygı teröre lanet yürüyüşünü gerçekleştirdi. Anamur MHP İlçe Teşkilatının organize ettiği yürüyüşte binlerce kişinin eline bayrağını alıp, yürümesi takdire şayandır. 13 şehidi olan Anamurlular ellerine şehitlerinin resimlerini aldılar. Bir şehidin annesi, oğlunun resmini taşıdı. Resme bakarken gözyaşlarını tutamaması vatandaşlara duygulu anlar yaşattı.  MHP Anamur İlçe Başkanı Erdal Bulut’un duygu yüklü konuşması ve ardından Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe’nin oldukça manalı sözleri ile yaptığı konuşma, Anamur Cumhuriyet Meydanında yankılandı. Anamurlular, şehitler için okunan Kur’anı Kerim’den sonra meydandan şehitlere dua ederek, ayrıldılar.

Dosta güven, düşmana korku veren bu yürüyüşlerde; 7’den 70’e herkesin eline bayrak alarak yürüyüşe katılması, başka bir amblem veya parti bayrağı taşınmaması da olumlu karşılandı. Pırıl pırıl gencecik çocukların ellerine bayrakları alarak en ön saflarda “bizde varız!.. Bir ölür bin diriliriz” mesajını verircesine yürümeleri dikkat çekti.  Yürüyüşe emeği geçenlere teşekkür ediyorum.

Kurban bayramını idrak edeceğiz. İnşallah terörden uzak, birlik ve beraberlik içinde kardeşçe bir bayram geçirmemiz dileğiyle, bayramınızı kutlarım. 

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri


Warning: fopen(/home/mersinistikbal/public_html/cache/ac09d492bf815950012d708e9adfb425.html): failed to open stream: No such file or directory in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 40

Warning: fwrite() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 41

Warning: fclose() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 42