Buruk Bir bayram Geçirdik

Buruk Bir bayram Geçirdik

Buruk Bir bayram Geçirdik

Rüştü Aydın

Son Güncelleme: 26 Eylül 2015, Cumartesi

Haberi Paylaşın: Buruk Bir bayram Geçirdik

 

Bir kurban bayramına da geride bıraktık. Bayramda acı çekmeyelim, ölümler olmasın dedik ama yine ölümler yine Şehitler… Maalesef bu acıları hep birlikte yaşıyoruz. Ülkemizde bölücülerin desteklediği PKK yine askerlerimizi polislerimizi bayramda da şehit ettiler.

Bir yandan da hac görevini yapan Müslüman kardeşlerimizin, o kutsal görevdeyken topluca  vefat etmeleri, bizleri derinden üzmüştür.

Şeytan taşlamaya giden 756 Müslüman hacı adayımızın vefat etmesi gerçekten de Müslüman alemine acı vermiştir. Bu ortamda buruk bir Bayram geçirdik.

Siyasi parti temsilcileri de bayramlaşma etkinlikleri ile birlik ve beraberlik mesajları verirlerken, 1 Kasım seçimlerine de hazırlık yapıyorlar. Vatandaşların gündeminde şehitler, Hac daki ölümler ve seçimler var.  Gidilen evlerde konuşulan bu konular yoğunluk kazanıyor.

Vatandaşların en çok merak ettiği husus şu:  1 Kasım seçimi ülkemize bir yenilik getirecek mi? Tek başına bir iktidar gözüküyor mu, yada koalisyon kurulma ihtimali nedir? Gibi gündemdeki sorular henüz netlik kazanmış değil.

Şu anda anketler vasıtasıyla yapılan kamuoyu yoklamaları dikkate alındığında fazla bir değişikliğin olmayacağı gözleniyor. Fakat bir önemli nokta var ki, hangi partide olursa olsun %3’lük bir artış veya eksiliş  milletvekili sayılarında önemli oranda etki yapacak. Öyle ki, birinci Parti olan Ak Parti’ye verilen oylarda %3’lük bir artış tek başına iktidar kapısını aralayacak gibi… Artı HDP’nin baraj altında kalması bu olasılığı daha da güçlendiriyor. Aksi durumda var elbette. Ak Parti %3’lük bir eksi oy alırsa %40’ın altına düşüyor ki tek başına hükümet kurma olasılığı ortadan kalkıyor. Muhalefet partileri içinde bu durum geçerli. CHP ve MHP’de %3’lük bir artış demek,  iki partinin koalisyon kurma olasılığını bir hayli güçlendiriyor.

Bayram sohbetlerinde seçim konuşuldu… İnşallah huzur içinde her yerde seçim sandıklarına giden vatandaşlarımız dolup taşar, hiçbir olumsuzluk olmadan oylarını kullanırlar ve ülkemiz de hükümetine kavuşur temennisiyle ve nice bayramlara kavuşmamız dileğiyle saygılar, sevgiler… 

 

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri


Warning: fopen(/home/mersinistikbal/public_html/cache/79f1a6e3edc8f3759ad3374fc7e1eafe.html): failed to open stream: No such file or directory in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 40

Warning: fwrite() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 41

Warning: fclose() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 42