Ayşeler, Fatmalar

Ayşeler, Fatmalar

Ayşeler, Fatmalar

Rüştü Aydın

Son Güncelleme: 28 Aralık 2008, Pazar

Haberi Paylaşın: Ayşeler, Fatmalar


Ayşe, Alpay, Seren, Fatih, Fatma, Serdar, Elif, Mustafa, Burcu, Zeynep, Şenol, Durmuş, Merve, Mahmut, Aslı, Süleyman, Hilmi, Pınar, Serkan, Sevgi, Berk, Esra, Kemal, Ayşegül, Alper, Özlem, Umut, Hilmi, Deniz, Şerife, Hikmet, Nuray, Sabriye, Mehmet, Güler, Hakan, Erkan, Fulya, Uğur, Sevilay, Kadriye, Emre, Can, Ebru, Hülya, Selçuk, Aygül, Doğan, Berra, Nihat, Selin, Cabbar, Sibel, İbrahim, Hakkı, Güler, Ümit, Meryem, Yusuf, Meral, Mehtap,  İsmet, Necati, Tülay, Hüseyin, Fulya, Barış, Ozan, Feride, Gülten, Zübeyir, Nazmi, Birol, Pervin, Şevket ve daha nice isimler…


Seçmen kütüklerine fazla yazılan 6 milyon kişinin isimlerini tespit etmiş değilim. Sakın aklınıza yukarıda yazdığım isimlerle ilgili fazla yazılan seçmen isimleri gelmesin.  O iş bizim işimiz değil.


Ama seçmen sandığına gidipte mührü bastığı oy pusulasını zarfa koyup, sandığa atacak isimleri yazmak boynumuzun borcu. Çünkü onlar bu şehrin kaderini belirleyecek. Dahası Türkiye’nin kaderini belirleyecek.


Bu konuda “Bizimle misin?” diye Mersinlilere soru soran MHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mahmut Tat’ı tebrik etmek için yazdım o isimleri.


Bilboardları süsleyen “Mersin Mersin’i Sahiplenenlerindir.” Sözü etrafında kenetlenmiş  isimler insanı düşündürüyor. Ve Başkan Adayı Mahmut Tat bütün Mersinlilere soruyor “Bizimle misin?”diye ve bir de 327 87 78 nolu telefon numarasını veriyor. Aransın diye.


Tasarım güzel, Sayın Mahmut Tat’ın Mersinlilere yüreklere su serpen gülümseyişi de çok güzel.


Gazete Yazarımız Mehmet Reşat Ata’nın deyimiyle “ Gerçekten o afişte MHP amblemi öyle güzel yerleşmiş ki… ebatı yazılımı ve Mahmut Tat’ın resmi çok güzel dizayn edilmiş… Adeta Mahmut Başkan partiden önce tüm Mersinlilerin Büyükşehir Belediye başkan adayıyım.”der gibi… deyişini hatırladım.


Bilboard afişlerindeki yorumlarıyla, azim ve kararlılığıyla Sayın Mahmut Tat, Mersin Büyükşehir Belediyesinin kapısını aralamış gözüküyor.


 


Gazetemizi ziyaret etti.


Kendileri ile bir müddet Mersin siyasetini konuştuk. Büyükşehir Belediyesini almak için bir yılı geçkin süren çalışmasındaki kararlılığı konuştuk. Projelerinden en önemlisinin işsizlikle mücadele olan kısmını ele aldık…


Ben gördüm ki, İnşaat Mühendisi Mahmut Tat, geçmişteki hem belediyecilik tecrübesini hem siyasi yönetimdeki tecrübesini birbirine karıştırıp Mersin kentini “Dünya kenti” yapma mücadelesini verecek. Bunun için ilk hedef Mersin Büyükşehir Belediye Başkanlığı oluyor.


Hedefi tespit ederek yürümek insanı başarıya götürür.


İnsan, yapacağım dediği anda işin yüzde ellisini yapmış olur. Bu kuraldır.


Bir yılı geçkin sürede hem parti içi teşkilat mensuplarıyla hem Mersinlilerle kucaklaşarak kendini hedefe kilitleyen Mahmut Tat’ın başarılı olacağına inanıyorum.


***


Öte yandan belki erken bir kanıya varmış olabilirim düşüncesiyle ilave edeyim. Bu tespiti yaparken henüz Ak Parti ile CHP’nin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı belli değil. Üstelik DTP ve DSP’nin etkin bir aday ile çıkıp çıkmayacağıda belli değil. Bunlara rağmen ben iddialı düşünüyorum. MHP’nin adayı Mahmut Tat iyi bir  ivme yakalamıştır. Mersin Büyükşehir Belediye Başkanlığına çok yakındır. Rakip partiler aday tespiti yaparken hep Sayın Macit Özcan’ı yıkacağız diye aday hesabı yapmasınlar.


Mahmut Tat’ı iyi düşünsünler. Ayşelerle, Fatmalarla, Serkanlarla, Hüseyinlerle Gümbür gümbür geliyorum, diyor.


 

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri


Warning: fopen(/home/mersinistikbal/public_html/cache/3735c813be6ca44d12c4941003346d72.html): failed to open stream: No such file or directory in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 40

Warning: fwrite() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 41

Warning: fclose() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 42