Suriye ve Suriyeliler Sorunu

Suriye ve Suriyeliler Sorunu

Suriye ve Suriyeliler Sorunu

Rüştü Aydın

Son Güncelleme: 10 Ekim 2015, Cumartesi

Haberi Paylaşın:
Suriye bağımsız bir devletti. Şimdi ne olduğu belli olmayan bir devlet oldu. Özgürlük Semalarında Türkiye'nin, Amerika'nın ve Rusya'nın savaş uçakları uçuyor. Zaman zaman Rus uçakları hem Türk ve Hem Amerikan savaş uçaklarını taciz ediyorlar. 
Suriye Devlet Başkanı Esed midir Esad mıdır hangisini kabul ederseniz edin, ülkesini yönetemiyor. 
Aklıma hep Afganistan geliyor. Afganistan devlet başkanı Rus ordularını ülkesine davet etmiş ve Rus işgali Afganistan'da başlamıştı.
1979-1989 yılları arasında Ruslar binlerce askerini ve yüzlerce uçağını bu işgalde kaybetti. Sonra çekildiler şimdi orada Amerikan başta olmak üzere işgalci emperyalist ülkelerin askerleri var.
Yine aynı senaryolar bugünde uygulanmak üzere… Suriye üzerinde Rus savaş uçakları uçuyor ve boğazları geçen Rus savaş gemileri Akdenize yol alıyor. Savaş komşuda.  
Allah ülkemizi her türlü savaşın içinde olmaktan korusun.
Ülkemizi de bu savaşın içine dahil etme arayışları var gibi... Dikkatli olunmalı. İkinci Dünya savaşına girmemekle ne kadar iyi etmişsek, Suriye konusunda da aynı duyarlılığı göstermeliyiz. 
Zararı Türkiye ve Türk Milleti çekiyor. 
Rus saldırılarından kaçacak yeni bir Suriyeli mülteci sorunu  ilk önce ülkemizi kapsıyor. Yine on binlerce Suriyeli mülteci Türk sınırına dayanacak, ne yapacağız? Hangi tedbirler alınıyor? Amerika ve Rusya'nın anlaşmazlığının faturasını niye Türk Milleti ödesin?
Aslında Kürt sorunundan çok, ülkemizin acil tedbir alması gereken konunun Suriye ve Suriyeli mülteciler sorunu olduğuna dikkat çekmek istedim. 
Gençlik yıllarımda Milliyetçi söylemleri slogana dönüştürdüğümüz o okuyan, okutan günlerimizde güzel bir söz vardı: “Ne Rusya, Ne Amerika, Ne Çin, Her Şey Tam Bağımsız Türkiye İçin!” 
Mutlu yarınlar, sağlıklı günler savaşsız dakikalar sizinle olsun. 

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri


Warning: fopen(/home/mersinistikbal/public_html/cache/6e3ce60a609c0f526bd9b6099c0f3894.html): failed to open stream: No such file or directory in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 40

Warning: fwrite() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 41

Warning: fclose() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 42