Mersin Kitap Fuarı Çocukluğum Ve Ben

Mersin Kitap Fuarı Çocukluğum Ve Ben

Mersin Kitap Fuarı Çocukluğum Ve Ben

Ali Kaplan

Son Güncelleme: 01 Aralık 2015, Salı

Haberi Paylaşın: MERSİN KİTAP FUARI ÇOCUKLUĞUM

VE BEN

 

            Mersinde çok uzun zamandır özlemini  çektiğimiz Kitap Fuarı 28 Kasım da başladı ve 6 Aralık da sona erecek. Mersin için CNR Expo Fuarcılık  tarafından gerçekten çok güzel ve geniş katılımlı bir Kültürel etkinlik olacak bu Fuar.

Mersin Yazarlar Derneği olarak elbette bizlerde bu güzel ve anlamlı kültürel etkinlikte yerimizi aldık. MEYAD olarak;  üyelerimizden 30 şair/yazarla 100 den fazla kitapla katıldık. Mersinli şair ve yazarlardan tanıtmaya çalışıldı. Bir nevi okurlara  görücüye çıktık.

8 gün sürecek olan Fuar da MEYAD üyesi yazarlara, standımızda  ayrı ayrı imza günü düzenlendi.  “Memurum Ben” kitabım için imza günü ise  30 Kasım günüydü.

            Naçizane yazmış olduğum kitabımı ailem,arkadaşlarımla ve basımevi aracılığıyla bu güne kadar  tanıtmaya çalışmıştık., 10 Ocak ta da İmza ve Tanıtım Günü düzenlemiştim. Ama bir fuar da imza günü etkinliği çok daha farklıydı. Kitap Fuarına gezmeye,kitap almaya gelenler çok ünlü tanınmış yazarların bulunduğu kitapları ve yayınevlerini incelerken  gözlerine MEYAD da takılıyor ve bizim standa geldiğinde kitaplarımızı tanıtıp anlatmaya çalışıyorduk. Çok güzel bir duygu bu.

            Mersin Büyükşehir Belediyesi (Kültür Daire Başkanlığı) ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü birlikte çok da güzel bir organizasyon yapmışlar.İlkokul, Ortaokul ve lise öğrencilerini otobüslerle fuara getiriyorlar, bunu çocuklarımız ve gençlerimize yönelik çok faydalı bir çalışma olarak düşünüyor ve kurumlara da ayrıca da teşekkür ediyorum.

            Çocuklar,gençler geleceğimiz. Onların yanıma gelip resim çektirmek  istemeleri ellerindeki kitap ayraçlarına imza atmalarımı istemeleri “Bu Yazarmış” demeleri farklı bir mutluluk verdi bana, bir ara aklıma çocukluğum geldi yani o an empati yaptım “ya ben olsam bu fuara gelsem ne kadar mutlu ,heyecanlı olurdum, kitabı yazanların yanına ben de koşardım” diye düşündüm, gülümsedim bir an.

            Çocukluğumda da okumayı çok severdim , yer de gazete bulsam alır okurdum, kütüphaneden kitap alır okurdum.

Bugün yazmak ve bunları paylaşmak elbette çok farklı duygu.

            Bir de Gazi Lisesi/ Ortaokul Türkçe öğretmenimiz Yahya KALE beyle Kitap Fuarı’nda karşılaşarak ve kitabımdan imzalı bir tane sunmak ayrı bir mutluluktu benim için.

            İmza günümün sonuna doğru Toroslar Belediye Başkanı Sayın Hamit TUNA Beyin Kitap Fuarına ve MEYAD Standına teşrifleri derneğimiz ve şahsım adına ayrı bir güç oldu. Her zaman sanattan, sanatçıdan ve kültürden yana olan Başkanımız o günde bize güç vermişti.

            Evet, bir şeyi başarıyorsam bunun ailemle,arkadaşlarımla ve çevremle yapmaya gayret ediyorum. Hepsine çok teşekkür ederim.

           

 

 

            Sağlıklı günler dileğiyle...

 

 

 

  SORULARINIZ İÇİN

 kaplanali33@gmail.com

 

 

 

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri