Bir İnsan

Bir İnsan

Bir İnsan

Rüştü Aydın

Son Güncelleme: 12 Aralık 2015, Cumartesi

Haberi Paylaşın: Bir İnsan

Yapmak zor yıkmak kolaydır. Bir ağacın fidanını toprakla buluşturduktan yıllar sonra ağaç olduğunu görürüz ve ‘bir insan’ testere ile onu beş on dakikada keser atar.

Bir binanın temelinden apartman katı olmasına kadar geçen süre en az altı aydır. Ve ‘bir insan’ yıkmak isterse beş on dakika da yıkar atar.

İşletmeleri  var etmek, kurumlaştırmak ve yaşatmak çok uzun yıllar alır ama bir anda onu yok etmek ‘bir insan’ için sadece birkaç dakikasını alır.

Bir mutlu aileyi düşünün, evlilik olur, çocuklar büyür, düğün dernekler kurulur mutluluk daim olsun istersiniz ama bir anda o ‘bir insan’ gelir o mutlu aileyi yok eder.

Örnekleri daha da geliştirebiliriz…

Ve evet, bizler o ‘bir insan’ olmamalıyız. Hiçbir zaman yıkıcı ‘bir insan’ değil, yapıcı bir insan olmanın gayreti içinde olmalıyız.

İnsanı sevmeliyiz. İnsana değer vermeliyi z. Yaşamın mutluluğu huzuru için, iyilik yapan insan olmalıyız.

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri


Warning: fopen(/home/mersinistikbal/public_html/cache/91491303227be49c4a71c5de5f66b309.html): failed to open stream: No such file or directory in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 40

Warning: fwrite() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 41

Warning: fclose() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 42