O'nun da Hayali Vardı!

O'nun da Hayali Vardı!

O'nun da Hayali Vardı!

Rüştü Aydın

Son Güncelleme: 23 Ocak 2016, Cumartesi

Haberi Paylaşın:O'nun da Hayali Vardı!

O’nun hayali vardı. Adı Mehmet’ti. Önce evlenecekti. Sıcacık bir evi bir yuvası olacak, geleceğine; umutla besleyeceği yavruları olacaktı.

Mehmet öksüz büyümüştü. Henüz 6 yaşındayken babasını kaybetmişti. Yokluklar içinde okulunu okudu, hem çalıştı hem okudu liseyi bitirdi. Üniversiteye açık öğretimle devam etti ve aynı zamanda askere de gitti… Acemi dönemini bitirdikten sonra dağıtımı Cizre’ye çıktı. Orada vatani görevini yaparken yalnız başına kalan anasını düşünürdü… Birde birlikte yuva kuracakları sözlüsü Emine’yi düşünürdü… Kutsal vatani görevinin bitmesini sabırla beklerdi. Şafak saymakla günlerini geçirirdi. Aydınlık günlerinin karanlık olacağı, ta!..Alnından vurulduğu o güne kadar.

O’nun da hayali vardı. Memur olacaktı, kademe yükseltip amir olacaktı, en üst seviyeye kadar çıkıp bakan olacak, başbakan olacak ve hatta cumhurbaşkanı olacaktı.

O’nun da hayali vardı. Okuyup mühendis olacak, işçilerle el ele verip ülkesini zengin edecek çok büyük projelere imza atacaktı.

O’nun da hayali vardı. Çiftçi olacak, toprakları harmanlayıp bol bol ürün elde edecek ve ülkesinin  milli ekonomisine katkı sağlayan bir insan olacaktı.

O’nun da hayali vardı.  İş adamı olacak, on binlerce işçi çalıştırıp ülke ekonomisine çok büyük katkılar verecekti.

Ama O, terör örgütü PKK’nın kurşunlarına hedef oldu, daha gencecik yaşında şehit düştü.

O’nun için bütün Türkiye ağlamadı, gözyaşı dökmedi. O’nun hayat öyküsünü günlerce anlatmadılar televizyonlarda, boy boy resimlerini basmadılar gazetelerde.

Neden anlatmadılar?

Çünkü O, ülke ekonomisinde söz sahibi olamadan gitti. Emrinde on binlerce işçi çalıştıramadan gitti, iş adamı olamadı, Bakan olamadı, Başbakan olamadı, Cumhurbaşkanı olamadı… 

Neden anlatsınlar ki?

***

Türkiye’yi yasa boğan, İş adamı merhum Mustafa Koç’u kaybetmenin üzüntüsü içindeyiz. Kültürde, sanatta ve iş dünyasında örnek insan olan merhumun başta ailesi olmak üzere, Koç Grubu çalışanlarına başsağlığı diliyorum. Allah Ramhet Eylesin, Mekanı Cennet Olsun.

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri


Warning: fopen(/home/mersinistikbal/public_html/cache/b9902d3d38434881ae483fe10d28ca59.html): failed to open stream: No such file or directory in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 40

Warning: fwrite() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 41

Warning: fclose() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 42