Tarafımız Belli Olsun

Tarafımız Belli Olsun

Tarafımız Belli Olsun

Rüştü Aydın

Son Güncelleme: 30 Ocak 2016, Cumartesi

Haberi Paylaşın:   Tarafımız Belli Olsun

Ateşi tutamayız. Elimizin yandığını daha bebekken öğreniyoruz. Kötülüklerde ateş gibidir, insanın canını yakar. Bugünlerde terör belasından bir çok can şehit oluyor. İçerden-dışarıdan her eve bir ateş düşüyor. Canları yanıyor.

Şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor, mekanları cennet olsun ve ailelerine de sabır diyorum.

Ateşi tutamayız dedim, ateş insana acı verir. Yakar kavurur, yok eder. Öyle ise ateşle oyun oynanmayacağını insanlara iyi öğretmeliyiz.

Teröristler ateşle oynuyorlar. Ateşi daha fazla alevlendirerek topluma kötülük ediyorlar. O ateşi söndürmek gerekir. Bunun için toplum olarak herkes üzerine düşen görevi hakkıyla yapmalıdır.

Ateşe körükle gitmek değil, suyla gidilmeli. Hz.İbrahim’e su taşıyan karınca misali gibi.

“Nemrud Hz.İbrahim Peygamber’i ateşe atarak yakmaya karar vermiş ve meydana bulutlara değecek kadar büyük bir ateş yaktırmış. Bu ateşin içine de Hz. İbrahim Peygamber’i atacakmış. Bu esnada bir karınca ağzında bir damla suyla ateşe doğru hızla gidiyormuş… O’nu gören bir diğer karınca;  “ne yapıyorsun bu telaş ne?” diye sorunca su taşıyan karınca “Ateşi söndürmek için su götürüyorum” demiş. Diğer karınca gülmüş Nemrud’un yaktığı büyük bir ateşe senin suyun çare mi olacak ki, nasıl söndürecek?”demiş. Su taşıyan karınca ise; “Olsun!..Hiç olmazsa tarafım belli olur.” diyerek mücadele ruhunun ne kadar güçlü olduğunu bizlere örnek olarak göstermiş.

Bunu niye anlattım. Suriye’de soydaşlarımız, can Türkmenlerimiz yaşıyor. Bugünlerde Ruslar, İranlılar ve Esadçılar bir olmuşlar topyekün saldırıyorlar. Zulüm ediyorlar. Türkmendağı-Bayırbucak adeta ateş topu olmuştur oraya varıp savaşanlar, şehitlik şerbetinden içiyorlar. İşte MHP Fatih İlçe Başkan Yardımcısı, Ülkücü İbrahim Küçük, karınca misali su oldu, gitti Bayırbucak’a -hiç olmazsa tarafım belli olsun- diyerek şehit düştü… Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun.

Rabbim bizleri zalimlerin zulümlerinden korusun ve bizleri o kadar güçlü etsin ki;  o ateşi birer karınca misali su taşıyarak, söndürelim. 

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri