Ülkücüler

Ülkücüler

Ülkücüler

Rüştü Aydın

Son Güncelleme: 05 Şubat 2016, Cuma

Haberi Paylaşın: 

Ülkücüler

CHP’nin tek başına ülke yönettiği (Milli Şef) dönemlerin de  Türk Milliyetçisi olan herkes tutuklanmış ve çeşitli darplara maruz kalmışlardı. Bu şiddete maruz kalanların başında ise Hüseyin Nihal Atsız, arkadaşları ve Alparslan Türkeş’te vardı. Alparslan Türkeş anılarında bu olayları şu şekilde anlatmaktadır; “3 Mayıs 1944 günü heyecanla sokağa fırlayan gençler kıyasıya dövüldüler. Kafaları yarıldı, gözleri patlatıldı. Bazılarının kolları, kaburgaları kırıldı”.

Tarihe 1944 Milliyetçilik-Turancılık  Olayları olarak geçen bu günden sonrasında; Türkçülük  bir fikir sistemi olmuş, Merhum Alparslan Türkeş’in ‘9 Işık’ kitabında fikirler, ölümsüzleşmiş ve o fikirler milyonları bulan ülkücünün hedefi olmuştur. Bugün emperyalist ülkelerce işgal edilen Irak’ta Türk Cumhuriyet’i, Suriye’de Türk Cumhuriyet’i konuşulmaya başlandıysa ve bunun akabinde İran’da, Pakistan’da, Afganistan’da ve Asya’da bir çok ülkede Türkçülük öne çıkmaya başladıysa bu Türk Milliyetçiliğine olan hasretten diyebiliriz. Türk Milliyetçiliği yönetimlerde bir ihtiyaç haline gelmiştir.

1970-1980 yılları arasında ülkeyi kaosa sürüklemek isteyen Komünist düşünceye karşı tek vücut olan ülkücüler, Komünizme geçit vermediler. Bunu Ruslar kendileri söylüyor.  

Türkiye, Ruslar tarafından işgal edilen bir Afganistan olmadıysa, Türk Milleti bunu ülkücülere borçludur.

5000’i geçen şehidiyle kutsal bir görevi yapan Ülkücülerin, Türk Milliyetçiliği ve Turancılık fikri hala bir ihtiyaç ise; ülkücüleri şehit cenazelerine katılıp katılmadığı söylemleriyle eleştirmek yerine ülkücüleri iktidara getirmenin yolları aranmalı.

Devrimci kardeşlerime sesleniyorum. Ülkücülerin ülkeye acil ihtiyaç olduğu bugünlerde;sizlerden de,  “6.Filo Defol” diyerek katkı vermenizi bekleriz.

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri


Warning: fopen(/home/mersinistikbal/public_html/cache/ea24f4cfc9bb1e457811bb651530a5ca.html): failed to open stream: No such file or directory in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 40

Warning: fwrite() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 41

Warning: fclose() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 42