Hizmetlerde İkinci Yıl Bitti

Hizmetlerde İkinci Yıl Bitti

Hizmetlerde İkinci Yıl Bitti

Rüştü Aydın

Son Güncelleme: 01 Nisan 2016, Cuma

Haberi Paylaşın:Geçtiğimiz yıl birinci yılı hizmetlerini anlatan Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz için, bir yıl hizmetlerin yapımı için çok kısa bir süredir demiştik ve ikinci yılda bitirdi. iki yılda yaptığı hizmetlerle  Mersin'de çok şeylerin değişeceği mesajı verildi. 

Başkan Kocamaz, ikinci yılı değerlendiren basın toplantısını Büyükşehir Belediyesi Kongre ve Sergi Sarayı'nda yaptı. Yine geçtiğimiz yılda olduğu gibi Kongre ve Sergi Sarayı’na katılımın yoğun olduğu, her kesim insanın katıldığı gözlendi.
Salonun içi de doldu, dışı da. 
MHP'li bir belediye başkanının davetine her kesimden insanın katılması demek, MHP'nin yönetimlerdeki başarısının küçümsenemeyecek kadar büyük olduğunu göstermesi içindir. MHP'ye vatandaş yetki verdiği takdirde sadece belediyeleri değil, ülkeyi de aynı başarı ile yönetecek demektir.
Başarıyı görmek istemeyenler olabilir. İki yılda Başkan Kocamaz hiçbir şey yapmadı diyebilirler. Özellikle seçimde vaat edilen, deniz otobüsü ve raylı sistemi yapamadı diyecekler… 
Tüm ilçelerin büyükşehir olduğu bir ortamda, köylerin mahalleye dönüştüğü bir Mersin'de ve yıllarca hizmete susamış Mersinliye hizmet etmenin öyle bir-kaç yıla sığmayacağının bilinmesi gerekiyor. Onun için hizmette ikinci yılını değerlendiren Başkan Kocamaz'ın davetine herkes ve her kesim isteyerek katıldı. Mersinliler Mersin Büyükşehir'e sahip çıktı.

İki yıl içinde Başkan Kocamaz, tüm STK'ların hiçbirini ayırt etmeden etkinliklerine kucak açtı, bizzat katılım gösterdi, siyasi görüşlerine bakmaksızın her iş adamının işyeri açılışlarında kurdele kesti.
Kültür değerlerimizin tanıtımı ve anma konularında yine iki yıl içinde, Mersin Büyükşehir Belediyesince ilk kez yapılan onlarca etkinlik düzenlendi.
Mersin şehir içi trafiğinin rahatlatılmasına yönelik projeler üretildi. Köprü yıkıldı, yerine devasa görkemli ve ulaşımı rahatlatan battı çıktı yol  ve kavşak düzenlemesi yapıldı. Yeni otobüsler alındı. Spora ve sporcuya destek verildi. İlk kez çalıştay ismini duymaya başladık ve her alanda Mersinlilerin katılımı ile çalıştaylar düzenlendi. Sorunlar ele alındı,  projeler üretildi. 
Çevre temizliği doruğa çıktı. Ağaçlar budandı yollar süpürüldü, çiçekler rengarenk açmaya başladı.
Daha çok örnekler sunulabilecek hizmetler iki yıl içinde yapıldı. Benim bu kısıtlı sayfadan aktarabileceklerim bu kadar ancak son söz söylemek gerekirse; Mersin Büyükşehir Belediyesi'nin iki yıl içindeki hizmetlerinin değerlendirildiği etkinliğe katılım muhteşemdi. Herkesimden insan, Mersin Büyükşehir Belediyesi ile kucaklaşmaya devam edecek gözüküyor.

NOT: MHP’nin Kurucusu, Ülkücülerin Başbuğu, Merhum Alparslan Türkeş’in uçmağa varışının (4.4.1997) 19. Yıl dönümünü rahmetle minnetle anıyorum. Allah Rahmet Eylesin, Mekanı Cennet Olsun.
 

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri


Warning: fopen(/home/mersinistikbal/public_html/cache/710e83ca95fbe6f70c25f237dcec784a.html): failed to open stream: No such file or directory in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 40

Warning: fwrite() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 41

Warning: fclose() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 42