Mahmut Tat iddialı

Mahmut Tat iddialı

Mahmut Tat iddialı

Rüştü Aydın

Son Güncelleme: 22 Haziran 2008, Pazar

Haberi Paylaşın:Mahmut Tat iddialı


Geçtiğimiz yaz çok sıcak geçti. 22 Temmuz seçimlerinin sıcağına birde mevsimin yaz sıcakları eklenince o sıcak atmosferinden AKP %46 oy alarak tek başına iktidar olmuştu. Şimdi yine seçimle karışık yaz sıcakları başladı. Meclis tatil yapmıyor. Yerel adayların ismi sıkça konuşulmaya başlanıyor…Siyasetçiler bir biri ardına dozu artan beyanlarda bulunuyorlar.


Türkiye’de AKP birinci Mersin’de MHP. AKP Türkiye’yi yönetiyor ama Mersin’i yönetemiyor. MHP ise yerel seçimlerde Büyükşehir dahil dört ilçe belediyesi ve diğer ilçe belediyeleri ile belde belediyelerinde başkanlıkları alarak; il genel meclisi ile birlikte Mersin’de tek başına söz sahibi olmak istiyor.


Bunun için MHP Mersin İl Başkanı Mahmut Tat, Bilboardlara afişler astı. 9 yıldır Mersin’i yöneten Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Macit Özcan ‘ı “Mersin iyi yönetilmiyor” diyerek eleştirdi.


Bilboradların Mersin’de sayısı sınırlı olması gerekirken sekiz yüzlere kadar çıktığı söyleniyor. Bu güne kadar bu reklam panolarını MHP etkin bir şekilde kullanmadı. Kullanınca da kıyamet koptu. Demek ki iş reklamlarda.


MHP Mersin İl Başkanı Mahmut Tat, her siyasi konuşmasında partililere diyor ki; yanınıza üç kişi de alın sandığa gidin. O zaman oyumuzu üçe katlar 600 bin eder. Bu oy da Mersin’de tek başına iktidar eder. Doğru der. Ama oyları sandığa götürme işinin reklam panolarıyla desteklenmesi ile mümkün olduğu açık ve seçik görüldü.


MHP’nin rakipleri CHP ve AKP;  billboardlarda ki afişlerden ciddi şekilde rahatsız oldular. Şu anda AKP’nin sesi çıkmıyor. CHP adına ise konuşan olmadı. Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Nuri Özdemir Büyükşehir Belediye Başkanı Macit Özcan adına çıktı konuştu. Konuşması tabi ki CHP’nin değil. Büyükşehir Belediye Başkanının hizmetlerini savunma şeklinde oldu.


MHP’nin yaza girerken yaptığı bu çıkış, aralıklarla tekrarlanacak. Bunu Mahmut Tat söyledi. Böylece MHP’nin Mersin Büyükşehir Belediye başkan adayı da kesin olmamakla beraber açıklanmış gibi…


İlçe belediye başkanlıklarını pano önünde MHP’nin oylarını CHP ve AKP’nin aldığı oy oranlarına göre kıyaslayan Başkan Mahmut Tat, en ilgi çekici iddia ise Akdeniz Belediye Başkanlığını kesin alacaklarını söylemesi oldu. Yenişehir’de de MHP ve CHP’nin, çekişeceğini buradaki adayın ise sosyal demokrat bir isim olduğunu bu adayın MHP oylarının üstüne getireceği oylar ile seçimi kazanacaklarını iddia etmesi de ilgi çekiciydi. Ve Mezitli ile Toroslar’ın da zaten banko olduğunu söyleyen Başkan Mahmut Tat Mersin’de Büyükşehir dahil 5-0 belediye başkanlıklarını  kazanacaklarını özetlemiş oldu.


Belki biraz erken açıklama olurken gerçek olan şu ki; MHP yerel seçimde CHP ve AKP’ye oranla en şanslı parti. MHP, Bu şansını halkın sevdiği, güvendiği, peşinden koşacağı aday tespitleri ile kuvvetlendirebilirse  Başkan Mahmut Tat’ın tüm dedikleri gerçek olur.

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri


Warning: fopen(/home/mersinistikbal/public_html/cache/99e4b21db237b1cc2996c3c35c3b10fb.html): failed to open stream: No such file or directory in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 40

Warning: fwrite() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 41

Warning: fclose() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 42