Su Candır

Su Candır

Su Candır

Rüştü Aydın

Son Güncelleme: 15 Nisan 2016, Cuma

Haberi Paylaşın: Su candır, su hayattır, su olmazsa olmazımızdır…

İnsan susuz yaşayamaz.

Vücudumuz çoğunluğunu su oluşturur.

Su azizdir, su mübarektir.

Atalarımız “Su gibi aziz ol” demiştir.

Dünyamızdaki su miktarının kısıtlı olduğunu biliyoruz. O halde kısıtlı olan bu suyu idareli kullanmalıyız. Suyumuza sahip çıkmalıyız.

Mersin Yazarlar Derneği’nde konferans veren hocamız Prof. Dr. Halil Kumbur, suyun ve enerjinin bol olduğu yerlerde sorunların hiç bitmediğini söylemişti.

Bende suyu bol olan Anadolu’nun bu güzel vatanımızın cennetten bir bölge olduğuna hep inandığım için suyumuza sahip çıkalım dedim. Öyle ya, bin yıldır bu topraklarda Türkler yaşar, şehit kanlarıyla sulanmış güzelim topraklarında nereye kazmayı vursan su fışkırır.  Nereyi kazsan maden çıkar. Böyle enerjiye ve suya sahip Türklerin vatanı, Türklerin yaşam sürdüğü Anadolu’da hiç sorunu bitmiyor. (1944’de Irkçılık-Turancılık Davası, 1960’da ihtilal, 1971’de muhtıra, 1970-1980 arası sağ-sol çatışmaları, 1980’de ihtilal, 1980-85 arası Ermeni-Asala cinayetleri, 1984 PKK terör örgütü, özerklik eyalet vs… netice, on binlerce şehit ve gazi. Halende devam ediyor… ) Suyumuza enerjimize sahip çıkalım.

Nasıl sahip çıkacağız?

-Terörün malzemesi olan etnik kökenciliğe son vererek!.. Çünkü, bu güzel cennet köşesi vatanımız Anadolu’da var olan; suda, madende enerjide hepimize bol bol yeter. Yeter ki kıymetini bilip ele kaptırmadığımız sürece sahip çıkacağız.

-Kültürde, inançta, ekonomide, siyasette, bilimde, teknikte, sporda velhasıl her işte biriz, beraberiz tek yumruğuz demekle sahip çıkacağız.

-Binlerce kilometre ötelerden gelip burada emri vaki yapanların aklına da kendilerine de ihtiyacımız olmadığını bilmek ve bildirmekle sahip çıkacağız

Mustafa Kemal Atatürk, "Türk milletinin karakteri yüksektir. Türk milleti çalışkandır. Türk milleti zekidir... Türk milleti milli birlik ve beraberlik içerisinde güçlükleri yenmesini bilmiştir…” demişti. Ben de inanıyorum:

Yine yeneriz! Ve birlikte olduğumuz zaman;

Artık her gün şehit gelmez.

Suyumuzu biz içeriz.

Madenimizi biz çıkarır, biz kullanırız, biz satarız.

Ekonomik gücü olan milletler zaten güçlü olurlar. Huzur ve mutluluk içinde yaşarlar. Su hayattır, su güç demektir.

 

 

Suyumuza sahip çıkalım. Huzur içinde yaşayalım.

 

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri


Warning: fopen(/home/mersinistikbal/public_html/cache/60e0cdd1c13e2e9ec32aefd7f42b7621.html): failed to open stream: No such file or directory in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 40

Warning: fwrite() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 41

Warning: fclose() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 42